Akvárium na ryby | Akvárium, sklenené gule a poháre na rybičky - Holisticke krmivo

Akvária

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Akvária 49 produkty

Akvárium zohráva pri chove rybičiek a drobných vodných živočíchov významnú úlohu. Akvárium môže byť v rôznych veľkostiach, môže mať rôzne tvary a  perfektne oživí každý interiér. Pri výbere sú dôležité najmä rozmery, objem, materiál a tvar. 

Sladkovodné, alebo morské akvárium?

Pred kúpou by ste mali zvážiť, či vás lákajú morské ryby, medúzy a ko...

Akvárium zohráva pri chove rybičiek a drobných vodných živočíchov významnú úlohu. Akvárium môže byť v rôznych veľkostiach, môže mať rôzne tvary a  perfektne oživí každý interiér. Pri výbere sú dôležité najmä rozmery, objem, materiál a tvar. 

Sladkovodné, alebo morské akvárium?

Pred kúpou by ste mali zvážiť, či vás lákajú morské ryby, medúzy a koraly, alebo zostanete pri sladkovodnom akváriu. Morské akvária sa líšia aj údržbou a celkovými nákladmi na prevádzku – morské akvárium pre ryby je drahšie a zložitejšie na vybudovanie aj údržbu. 

Aké veľké akvárium zvoliť? Dôležitá je šírka aj hĺbka

Vždy je lepšie zaobstarať si väčšie akvárium, pretože rybičky majú samozrejme rady priestor, navyše sa lepšie udržuje kvalita vody aj konštantná teplota. Chápeme však, že nie vždy je to vzhľadom na dostupný voľný priestor v domácnosti v majiteľových možnostiach. 

 • Šírka sa najčastejšie pohybuje medzi 60 cm až 80 cm, avšak v ponuke je aj 35 cm alebo viac ako 120 cm akvárko. 
 • Hĺbka býva rovnaká, prípadne väčšia ako výška. Bežne sa pohybuje približne medzi 30 cm až 40 cm.

Akvárko a objem – vyberajte ho s ohľadom na počet a druh rybičiek

Čo sa týka objemu, akvárko vyberajte predovšetkým s ohľadom na počet a druh rýb, pretože každá rybička potrebuje trošku odlišný priestor. Pokiaľ s akvaristikou ešte len začínate, je vhodné skôr malé akvárium okolo 60 litrov. Pre väčšie rybičky budú, naopak, lepšie veľké akváriá s objemom väčším ako 120 litrov. S výberom vám pomôže tabuľka. 

ObjemDruh vodného živočícha
Akvárium do 20 lBojovnice, živorodky, krevetky, slimáky
Akvárium 30 – 60 lMenšie ryby do 5 cm, do 20 kusov
Akvárium 100 lMenšie ryby do 5 cm, pár do 10 cm
Akvárium 200 lVäčšie sladkovodné aj morské ryby (skalár)
Akvárium 300 lVeľké tropické druhy, veľkolepé dekorácie

Okrem vyššie uvedeného existuje aj takzvané nano akvárium, ktorého objem je okolo 2 litrov (cca 35 cm). Tento typ akvárka sa hodí skôr pre malé živočíchy, ktoré žijú na dne. 

Akvárium môže mať aj rôznu hrúbku skla

Okrem veľkosti sa akvárko líši aj hrúbkou skla – tá sa pohybuje od 4 mm do cca 11 mm v závislosti od zvoleného rozmeru. Väčšia hrúbka sa používa pri objemnejších akváriách a zaistí, že nebude tak náchylné na prasknutie. 

Akvárium môže mať tvar:

V súčasnosti v ponuke nájdete viac než len klasické akváriá v tvare kvádra. Čo konkrétne je možné v obchodoch dostať?

 1. Guľaté akvárium všeobecne nie je vhodné na chov väčšieho počtu rýb, pretože v ňom bývajú zmätené a horšie sa orientujú. Navyše v ňom ťažko umiestnite filtráciu s príslušenstvom. Využijete ho ako dizajnový prvok, prípadne pre jednu rybu. 
 2. Hranaté akvárium nájdete najčastejšie v podobe kvádra, avšak dostupné je aj napríklad kubické či šesťuholníkové vyhotovenie. Klasické pravouhlé akvárko je pre vodné živočíchy a rybičky najvhodnejšie.
 3. Rohové akvárium alebo akvárium so skrinkou je praktické, pretože šetrí miesto a ponúka navyše úložný priestor. V ponuke sú varianty ako s rovnou, tak aj dizajnovo prehnutou prednou stranou. Bezpečnosť zaisťujú rozpery.
 4. Vypuklé akvárium vás zaujme na prvý pohľad, pretože v ňom môžete pozorovať rybičky či iné živočíchy z rôznych smerov. Vďaka zaoblenému sklu totiž máte skvelý výhľad, navyše získate dizajnový kúsok. 

Kam môžete akváriá umiestniť?

Základným pravidlom je, aby akváriá neboli na priamom slnku – to totiž podporuje tvorbu rias a ohrev vody. Nešliapnete vedľa, keď vyberiete tmavší kút s pokojne umelým osvetlením. Okolo akvárka by malo byť taktiež dostatok miesta a tiež dbajte na dostatočnú nosnosť skrinky pod akvárium.

A čo materiál? Nie vždy musí byť akvárium len zo skla

Najčastejšie je samozrejme dostupné sklenené akvárium, avšak aj plastové varianty nie sú výnimkou (tie sú však síce variabilnejšie čo do tvaru a dizajnu, ale menej odolnejšie). Medzi najkvalitnejšie patria akvárka lepené syntetickým kaučukom. Dávajte si pozor na akvárka s kovovým rámom, ktoré sú náchylné na koróziu. 

Niektoré vodné živočíchy potrebujú špeciálne akvárium 

Na chov niektorých rybičiek či vodných živočíchov si môžete zaobstarať špeciálne akvárium.

 • Bettárium alebo akvárium pre bojovnicu je veľmi obľúbené. Je určené iba pre jednu rybu, a tak je veľmi malé. Väčšinou majú tieto akváriá okrúhly tvar, ale výnimkou nie je ani hranatý. 
 • Krevetárium má tiež malý objem, pretože je určené na chov malých sladkovodných krevetiek – niektoré je možné dokonca bez problémov chovať aj s menšími sladkovodnými rybkami.
 • Akvaterárium je akvárium pre korytnačku, ktoré obsahuje ostrovček, aby mohla striedať ako vodu, tak aj súš. Na jej chov však môžete využiť aj klasické akvárko a prepážku tam jednoducho kamkoľvek prilepiť. 

K samotnému akváriu potrebujete aj množstvo príslušenstva 

Bohužiaľ, samotné akvárium na chov rybičiek nestačí. Ak ste sa teda rozhodli pre zakúpenie jednotlivých komponentov zvlášť, myslite na príslušenstvo. Základom je filtrácia, potom osvetlenie, vykurovanie a chladenie, testovacie prúžky na meranie pH či tvrdosti vody a v neposlednom rade aj dekorácie, ktoré dodajú šmrnc.

Chcete rovno kompletné zariadené akvárium? Set je jasnou voľbou

Akváriové sety predstavujú kompletne vybavené akváriá, ktoré obsahujú technické príslušenstvo. To znamená, že vám odpadne starosť s rozhodovaním, čo všetko musíte dokúpiť. Skvele sa hodí akváriový set pre začiatočníkov. 

Dôležitá je aj údržba akvária

Je dôležité starať sa nielen o živočíchy vnútri akvária, ale aj o vodu a celé príslušenstvo.

 • Na dennej báze by ste mali rybičky kŕmiť, a to množstvom, ktoré je možné zjesť do piatich minút. Dôležitá je pravidelná kontrola rybičiek i rastlín – v prípade choroby premiestnite rybičky a začnite liečbu. 
 • Na týždennej báze vyčistite predné sklo, ktoré je pokryté usadeninami a riasami. Približne po 10 – 14 dňoch potom vymeňte vodu. Čím menej rastlín máte, tým častejšie je nutné vodu meniť. 
 • Na mesačnej báze odkalte z dna nádrže zvyšky, ktoré vznikli z potravy a výkalov. Na tento účel vám poslúži odkalovací zvon a hadica.

Myslite na to, že voda na výmenu by mala byť vždy odstáta. Nevymieňajte celý objem akvárka naraz, ale približne len jednu tretinu, aby sa teplota a ani živiny vo vode príliš nemenili. V opačnom prípade by to mohlo viesť k uhynutiu rybičiek.

Viac

Podkategórie

 • Akvária

  Akvária pre ryby

  Akvária pre ryby vieme doručiť do 24hodín od objednávky! Stačí, aby bol vybraný tovar na sklade. Vytvorte si objednávku z pohodlia domova a nechajte si ju doručiť na vašu adresu, alebo na jednu z našich predajní. Nakupovať u nás je hračka.

  Prečo nakupovať Akvária pre ryby na Holistickekrmivo.sk ?

  • Sme firma s dlhoročnou históriou a bohatými skúsenosťami.
  • Pri každom tovare hneď vidíte, či je skladom a tento tovar Vám následne odošleme do 24 hodín. 
  • Prijímame väčšinu typov platieb.
  • Vrátenie môžete vykonať do 14dní od nákupu.
  • Potrebujete poradiť? Stačí nás len kontaktovať.
  • Náš sortiment neustále dopĺňame o nový tovar.
  • Pri každom produkte nájdete všetky dôležité informácie. Pri niektorých z nich aj používateľské recenzie, ktoré vám pomôžu s výberom.

  Na čo sa zamerať, ak vyberáte Akvárko pre ryby ?

  Ak si chcete zaobstarať Akvárko pre ryby, je tu pár aspektov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho správneho výrobku. Môžete využiť filter produktov a zúžiť si tak ponuku šitú na mieru vašim preferenciám. Rovnako odporúčame využiť zoradenie podľa obľúbenosti či ceny.

  Ak vás zaujíma tovar z hľadiska ceny, pozrite sa na najlacnejšie Akvária pre ryby, alebo vyberte typ zoradenia od najdrahšieho.

 • Akváriové sety

  Akváriové sety sú veľmi dobrou voľbou najmä pre začiatočníkov, pretože obsahujú základné vybavenie, ktoré na chov rybičiek potrebujete. Ako si vybrať akváriový set?

  Rozmýšľate, či si zvoliť akváriový set alebo vytvoriť vlastné akvárium? Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody. Všeobecne sa však hodí akváriový set pre začiatočníkov, pretože dostanú všetko, čo potrebujú a nemusia nič študovať. 

  • +Ak zakúpite komplet akvárium, ušetríte si čas aj prácu.
  • +Nemusíte dlho študovať obsah akvária.
  • +Akváriové sety bývajú spravidla lacnejšie. 
  • +Stačí dokúpiť iba piesok, dekorácie a rastliny.
  • -Príslušenstvo bez možnosti výberu.

  Čo obsahuje zariadené akvárium? 

  Premýšľate, čo bude obsahovať zariadené akvárium? Set vyberajte podľa nasledujúcich parametrov.

  1. Rozmery sú najdôležitejšie – čím väčšie akvárium bude, tým pre rybičky samozrejme lepšie. K dispozícii sú ako 30 cm akvária sety, tak aj 120 cm varianty, a tak si vyberie každý. Hĺbka býva od 30 cm do 40 cm. 
  2. Objem záleží na druhu a počte rybičiek. Na začiatok zvoľte skôr modely s malým objemom, napríklad akvárium set 60 l. Pre väčšie rybičky potom pokojne zvoľte aj veľký akvárium set 200 l. V ponuke sú aj akvária s objemom do 20 l. 
  3. Hrúbka skla sa pohybuje v rozmedzí od 4 cm do približne 11 cm, a to v závislosti od zvoleného rozmeru. Pri veľkých akváriách je nutné silnejšie sklo najmä na zníženie náchylnosti na prasknutie.
  4. Tvar býva rôzny. Medzi najvhodnejšie však patria hranaté spracovania (kocky, kváder či šesťuholník), ale k dispozícii je aj okrúhle, rohové či vypuklé akvárium s krytom, ktoré tvorí zaujímavý prvok interiéru. 
  5. Materiál sa u akvárií nijako zvlášť nelíšia. Väčšinou ide o sklo, prípadne plast, ktorý však nie je tak odolný ako sklo. Na druhú stranu je tvarovo variabilnejší.

  Komplet akvárium – set obsahuje filtráciu, osvetlenie prípadne vykurovanie

  Zaujíma vás, čo všetko vlastne obsahujú komplet akvárium? Set najčastejšie obsahuje filtráciu, vykurovanie, osvetlenie aj čerpadlo. K tomuto vybaveniu potom stačí dokúpiť len piesok, dekorácie, rastliny a rybičky. Samozrejme v ponuke nájdete množstvo ďalšieho príslušenstva, ktoré môžete zvoliť podľa vlastného uváženia.

  • Filtrácia je základom každého akvária. Jej cieľom je odstraňovať nečistoty a škodlivé látky, aby mali rybičky kvalitnú vodu. Existujú rôzne druhy filtrácie, ktoré treba tiež čistiť.
  • Ohrievače do akvária sú dôležité, pretože rybičky potrebujú k životu stálu teplotu vody. Tú docielite pomocou ponorného elektrického ohrievača. Väčšinou býva ideálna teplota okolo 22 °C až 26 °C.
  • Osvetlenie akvária je nevyhnutnou súčasťou, pretože denné svetlo nestačí. Väčšinou sú k dispozícii podlhovasté žiarivky, ktoré sú ideálne pre vodné rastlinky. Žiarivky by mali svietiť bez prestávky 10 – 12 hodín. 
  • Čerpadlo slúži na prečerpanie vody pri čistení akvária setu. Využijete ho nielen pri výmene vody/filtra, ale aj na zaistenie stáleho prúdu. Existuje variant do vody aj mimo nej.

  Okrem toho môžu akváriové sety obsahovať aj sieťku na ryby, teplomer či napríklad testy na vodu.

  Často zakúpite akvárium set so stolíkom 

  Veľkou výhodou je, že často zakúpite akvárium set so stolíkom či skrinkou, a tak nemusíte riešiť, aký nábytok pod zariadené akvárium zaobstarať. Stolík je priamo prispôsobený danému zaťaženiu, a tak sa nemusíte báť o bezpečnosť. Montáž je veľmi jednoduchá, navyše máte k dispozícii množstvo spracovaní aj farieb, a tak sa akváriové sety so stolíkom hodia do každého interiéru.

 • Sklenené gule

  Sklenené gule - akvária

  Sklenené gule - akvária vieme doručiť do 24hodín od objednávky! Stačí, aby bol vybraný tovar na sklade. Vytvorte si objednávku z pohodlia domova a nechajte si ju doručiť na vašu adresu, alebo na jednu z našich predajní. Nakupovať u nás je hračka.

  Prečo nakupovať Sklenené gule - akvária na Holistickekrmivo.sk ?

  • Sme firma s dlhoročnou históriou a bohatými skúsenosťami.
  • Pri každom tovare hneď vidíte, či je skladom a tento tovar Vám následne odošleme do 24 hodín. 
  • Prijímame väčšinu typov platieb.
  • Vrátenie môžete vykonať do 14dní od nákupu.
  • Potrebujete poradiť? Stačí nás len kontaktovať.
  • Náš sortiment neustále dopĺňame o nový tovar.
  • Pri každom produkte nájdete všetky dôležité informácie. Pri niektorých z nich aj používateľské recenzie, ktoré vám pomôžu s výberom.

  Na čo sa zamerať, ak vyberáte Sklenené gule - akvária ?

  Ak si chcete zaobstarať Sklenené gule - akvária, je tu pár aspektov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho správneho výrobku. Môžete využiť filter produktov a zúžiť si tak ponuku šitú na mieru vašim preferenciám. Rovnako odporúčame využiť zoradenie podľa obľúbenosti či ceny.

  Ak vás zaujíma tovar z hľadiska ceny, pozrite sa na najlacnejšie Sklenené gule - akvária, alebo vyberte typ zoradenia od najdrahšieho.

 • Malé akvária

  Akvaristika je náročná ale veľmi krásna záľuba pre všetkých milovníkov vodného sveta. Vyberte si praktické malé akvárium, ktoré bude potešením pre vaše oko a zároveň perfektným dizajnovým kúskom do každého interiéru.

  Malé akvárium: Nádherná dekorácia plná farieb a života

  Ak doma nemáte priestor nazvyš a neplánujete rybky chovať vo veľkom, je pre vás ideálne zvoliť práve malé akvárium. To očarí vás aj vaše návštevy a pohľad naň prinesie pokoj na duši. Nezabúdajte, že aj mini akváriá musia živočíchom, ktorí v nich budú prebývať, poskytnúť maximálne vyvážené a prirodzené prostredie.

  Sladkovodná klasika, alebo morské mini akváriá?

  Najskôr dobre zvážte, aké vodné živočíchy do mini akvária zvolíte. Od toho sa odvíja veľkosť nádrže, ako aj vhodná konštrukcia pre vybraný typ vody. Morské mini akvárium pre drobné exotické rybičky má potom oveľa väčšie nároky na údržbu kvôli obsahu soli vo vode ako klasická sladkovodná nádrž.

  Rybičky by navyše mali mať vždy spoločnosť, či už zapĺňate akvárium malé alebo to veľké. Nezabúdajte na vzájomnú medzidruhovú toleranciu, prípadne si nechajte poradiť od odborníkov v predajniach s akvaristikou.

  Vyberáte malé akvárium? Set pre začiatočníkov môže byť dobrou voľbou

  Malé akvárium nemusí byť najlepšou voľbou, ak s akvaristikou ešte len začínate. Možno vás to prekvapí, ale jeho údržba je často zložitejšia ako starostlivosť o veľké akvárium. Ak si chcete ťažké začiatky tejto záľuby uľahčiť, vyberte si radšej mini akváriový set, ktorý obsahuje všetko potrebné príslušenstvo, ako je filtrácia či osvetlenie. Ak chcete malé akvárium, set navyše vyjde oveľa lacnejšie, než kupovať jednotlivé príslušenstvo zvlášť.

  Nano akvárium predstavuje minimalistickú zmenšeninu bežného akvária so šírkou do 20 cm. Je finančne menej náročné a nevyžaduje ani takú údržbu ako klasické veľké akváriá. Zároveň je však plnohodnotným potešením pre vaše oči. Hodí sa pre vodné živočíchy žijúce pri dne, ako sú krevetky, ráčiky či slimáky.

  Nielen pre nano akváriá, ale aj pre všetky mini akváriá je rozhodujúci výber rastlín a rybiek. V menšom akváriu sa nevhodné prostredie a najmenšia zmena výrazne odrazí na kondícii rybičiek.

  Aké rozmery a objem zvoliť pre malé akváriá?

  Rozmery sa odvíjajú v prvom rade od počtu a druhu rybičiek, ktoré sa pripravujete chovať. Pamätajte, že malé akváriá sú určené pre naozaj drobné kŕdľové rybičky, ktoré dorastajú maximálne do 3 až 5 cm. Pri veľkosti akvária je určujúci objem vody, ktorý dokáže nádrž pojať. Narazíte na 10 l varianty, ďalej potom na akvárium 20 l, 25 l a 30 l. Počítajte približne s 2 litrami vody na jednu rybičku. Pokiaľ sa však chcete akvaristike venovať naplno a máte na chov rybičiek dostatok priestoru a finančných prostriedkov, s veľkosťou akvária rozhodne nešetrite. Hoci sú malé akváriá pôvabné, neponúkajú toľko možností byť kreatívny.

  Malé akvárium a hrúbka jeho skla

  Nezanedbateľný parameter pri výbere je aj to, aké hrubé sklo má malé akvárium. Hrúbka skla sa udáva v milimetroch a výraznejší význam má skôr pre veľké mnoholitrové akváriá. Na malé akváriá stačí sklo asi 4 mm.

  Šikovný tvar pre mini akvárium

  Mini akvárium môžete vyberať aj podľa tvaru. Jednoduchý tvar dokáže výrazne ovplyvniť celý dizajn akvária. Rovné tvary sú základom a klasikou, ktorou nič nepokazíte. Akváriá malé do 30 litrov sú typické svojím okrúhlym vyhotovením či zaoblenými rohmi. Narazíte tiež na netradičné malé akváriá rohové, ktoré sa umiestňujú k dvom stenám miestnosti a je potrebné ich dodatočne osvetliť.

  Plastové, či sklenené mini akváriá? Plast nie je tak odolný, a tak je vhodnejšie sklo. Plastové malé akváriá sa vďaka ľahkej konštrukcii môžu hodiť pri častom premiestňovaní.

  Keramika či iné ozdoby do malého akvária

  Dekorácie do akvária patria, a to nielen z estetického hľadiska. Malé akvárium by malo simulovať prirodzený domov rýb, mali by sa mať kde schovať. Preto im kúpte kamene, umelé rastliny a korene. Záleží iba na vašej fantázii. V mini akváriu to však s dekoráciami nepreháňajte a myslite na to, že každý kúsok vybavenia zmenší rybičkám už aj tak vzácny priestor na plávanie.

  Príslušenstvo pre malé akváriá

  Ak si kupujete malé akváriá ako set, často obsahujú filter či osvetlenie zabudované v poklope. Hodiť sa vám môže však aj skrinka či podložka, na ktorej bude nádrž s rybičkami stáť. Pri skrinkách si postrážte nosnosť. Dôležité je tiež udržiavať vhodnú teplotu vody, s tým vám pomôže ohrievač, ktoré ponoríte do akvária.

  Malé akváriá: Kam ich umiestniť?

  Čo sa týka umiestnenia, malé akváriá by nemali byť umiestnené priamo na slnečnom svetle. To totiž pomerne rýchlo a výrazne ohrieva vodu. Pritom je potrebné, aby podmienky zostávali čo najstálejšie. Akvárium malé bude robiť parádu na tienistom mieste, napríklad na stolčeku.

  Zaobstarajte si malé akvárium s filtrom

  Každé, či už veľké alebo malé akvárium, v ktorom prebývajú živé tvory, potrebuje funkčnú filtráciu. Tá odstraňuje drobné nečistoty, ale aj škodlivé látky z vody. Preto ak kupujete mini akvárium bez filtra, nezostane vám nič iné, než funkčnú a kvalitnú filtráciu dodatočne k nádrži prikúpiť a inštalovať.

  Tak trochu zázrakom je potom samočistiace akvárium. To funguje na báze gravitačného čistenia. Pri doplnení čistej vody odvedie nečistoty trubicou preč z akvária.

  Bude mini akvárium s osvetlením v sete dostatočné?

  Kupujete mini akvárium s osvetlením? Dajte si pozor, či je svetlo pre vaše rybičky a rastlinky dostatočné. Základné svietidlá nebývajú príliš silné a často je treba do krytu inštalovať ďalšie podlhovasté žiarovky či kvalitné LED osvetlenie. Mini akváriá a malé nádrže pod 100 litrov však pridanie ďalšieho osvetlenia spravidla neumožňujú. Svetlo by malo svietiť 10 – 12 hodín vkuse a simulovať tak denný čas.

 • Pre bojovnice

  Akvárium pre bojovnice (tiež bettárium alebo betta akvárium) je zvyčajne malá nádrž určená pre jednu rybku – bojovnicu pestrú. Ide o druh ryby, ktorý je pre svoju farebnú rozmanitosť obľúbený u začínajúcich aj skúsených chovateľov. Aké akvárium pre bojovnicu zvoliť a podľa čoho vyberať. 

  Ako vybrať a zariadiť akvárium pre bojovnicu? 

  Akvárium pre bojovnicu vyberajte jednak podľa vhodného objemu, ale aj podľa vlastných preferencií čo sa dizajnu týka.

  Je rozdiel, či zaobstaráte akvárium pre bojovnicu 5 l, alebo 20 l, pretože obe veľkosti sa hodia na niečo iné. 

  • Najmä na transport a krátkodobý pobyt bojovnice pestrej sa hodí 5-litrové betta akvárium a podobne malé nádržky. 
  • Veľké bettárium využijete na plnohodnotný chov bojovnice pestrej. Objem by mal byť minimálne 20 litrov až 30 litrov a hĺbka menšia ako 35 cm.

  Bojovnica pestrá (Betta splendens) nie je zdatný plavec 

  Zaujíma vás, prečo by akvárium pre bojovnice nemalo byť hlbšie ako 35 cm? Bojovnica pestrá totiž patrí medzi thajské rybky, ktoré sa neradia medzi najzdatnejších plavcov a potrebujú sa vždy rýchlo dostať k hladine, aby sa nadýchali. 

  Aký tvar môžu mať betta akvárium? 

  Ponuka akvárií je pomerne pestrá a nájdete v nej ako klasické hranaté betta akvárium, tak aj okrúhle či inak tvarované kúsky. Výnimkou nie je ani zaujímavo vyzerajúce bettárium v tvare valca. 

  Na dne by mali mať akváriá pre bojovnice vhodný substrát

  Na udržanie stabilného pH a ďalších parametrov je potrebné vybaviť akváriá pre bojovnice vhodným substrátom. Ak budete dovnútra sadiť aj rastliny, použite napríklad koncentrát výživného ílu a rašeliny v kombinácii so substrátom obsahujúcim hnojivo. Ak použijete umelé rastliny, zvoľte napríklad jemný piesok vo farbe podľa vašich preferencií.

  Akvárium pre bojovnicu s filtrom, alebo bez – je vôbec potrebné? 

  Malé akvárium pre bojovnicu filtrom obvykle nedisponuje. Faktom je, že bojovnica pestrá sa zaobíde aj bez vzduchovania, pretože je to labyrintka, ktorá sa v intervaloch od dvoch do 30 minút vypláva nadýchnuť vzduchu na hladinu. Na vytvorenie prirodzeného prostredia však odporúčame väčšie betta akvárium vybaviť externým filtrom, ktorý umožňuje reguláciu prietoku vody. Nastavte ho potom na ten najslabší. 

  Dekorácie a rastliny akváriá pre bojovnicu pekne oživia

  Dekorácie a rastliny slúžia nielen na vytvorenie prirodzeného a členitého prostredia. Akváriá pre bojovnicu budú vďaka nim atraktívnejšie a môžu sa tak stať doménou miestnosti.

  • Dekorácie vyberajte výhradne určené na akvaristiku, aby nemali ostré hrany.
  • Rastliny môžete voliť akékoľvek, ale bojovníčky majú rady plávajúce akváriové rastliny, v ktorých sa skrývajú.

  Rastliny v akváriu vyžadujú osvetlenie – vyberte preto rovno bettáriá s integrovaným osvetlením v kryte. 

  Ako udržiavať akvárium pre bojovnicu v čistote? 

  Akvárium pre bojovnicu je potrebné pravidelne udržiavať v čistote, a to obzvlášť pokiaľ v ňom nemáte vzduchovanie. Podľa veľkosti je nutné zhruba raz za týždeň odkalovať dno pomocou odkalovača a vymeniť tak jednu tretinu vody. Používajte vodu odstátu. Dôležité je aj čistenie filtra a výmena filtračných hubiek.

  Ako na chov bojovnice pestrej? Sú akváriá pre bojovnicu všetko, čo treba?

  Základom pre kvalitný chov betty pestrej sú správne vybrané akváriá pre bojovnicu so zodpovedajúcim vybavením. Okrem toho je však potrebné dodržiavať niekoľko dôležitých pravidiel, ktoré by si mal osvojiť každý akvarista. 

  1. Udržujte akvárium v čistote a pravidelne vymieňajte vodu.
  2. Udržujte teplotu vody v rozmedzí 24 – 28 °C.
  3. Kŕmte bojovnicu kvalitným krmivom.
  4. Akvárium pre bojovnice vybavte filtrom s regulovateľným prietokom vody. 
  5. Rešpektujte povahu ryby a chovajte ju samostatne alebo s pár drobnými živočíchmi.

  Ktoré živočíchy môžu dopĺňať akvárium pre bojovnicu? 

  Akvárium pre bojovnicu obvykle býva domovom len pre jednu rybku, prípadne ďalšie drobné živočíchy. Bojovnice pestré sú totiž k ostatným druhom rýb pomerne agresívne, neznesú sa dlhšiu dobu ani s opačným pohlavím svojho druhu. S kým sa teda znesie betta, a kto teda tiež môže obývať akváriá pre bojovnice? 

  • Pancierovce 
  • Pancierniky 
  • Slimáky 
  • Krevetky
 • Pre krevetky

  Akvária pre krevetky

  Akvária pre krevetky vieme doručiť do 24hodín od objednávky! Stačí, aby bol vybraný tovar na sklade. Vytvorte si objednávku z pohodlia domova a nechajte si ju doručiť na vašu adresu, alebo na jednu z našich predajní. Nakupovať u nás je hračka.

  Prečo nakupovať Akvária pre krevetky na Holistickekrmivo.sk ?

  • Sme firma s dlhoročnou históriou a bohatými skúsenosťami.
  • Pri každom tovare hneď vidíte, či je skladom a tento tovar Vám následne odošleme do 24 hodín. 
  • Prijímame väčšinu typov platieb.
  • Vrátenie môžete vykonať do 14dní od nákupu.
  • Potrebujete poradiť? Stačí nás len kontaktovať.
  • Náš sortiment neustále dopĺňame o nový tovar.
  • Pri každom produkte nájdete všetky dôležité informácie. Pri niektorých z nich aj používateľské recenzie, ktoré vám pomôžu s výberom.

  Na čo sa zamerať, ak vyberáte Akvária pre krevetky ?

  Ak si chcete zaobstarať Akvária pre krevetky, je tu pár aspektov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho správneho výrobku. Môžete využiť filter produktov a zúžiť si tak ponuku šitú na mieru vašim preferenciám. Rovnako odporúčame využiť zoradenie podľa obľúbenosti či ceny.

  Ak vás zaujíma tovar z hľadiska ceny, pozrite sa na najlacnejšie Akvária pre krevetky, alebo vyberte typ zoradenia od najdrahšieho.

na stranu
Zobraziť 1 - 15 z 49 položiek
Zobraziť 1 - 15 z 49 položiek

Sledujte nás na Facebooku