Klietky pre papagáje | Voliéry pre vtáky - Holisticke krmivo

Kietky a voliéry

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Kietky a voliéry 24 produkty

Klietky a voliéry pre papagáje

V našej ponuke nájdete Klietky a voliéry pre vtáky rôznych druhov určené na chov. Správne vybraná klietka bude pohodlným novým domovom pre vášho operenca, ktorý mu zaistí dostatok priestoru pre spokojný a dôstojný život. 

Klietky a voliéry pre vtáky vyberajte podľa druhu chovaného vtáka a jeho veľkosti, tak aby mal...

Klietky a voliéry pre papagáje

V našej ponuke nájdete Klietky a voliéry pre vtáky rôznych druhov určené na chov. Správne vybraná klietka bude pohodlným novým domovom pre vášho operenca, ktorý mu zaistí dostatok priestoru pre spokojný a dôstojný život. 

Klietky a voliéry pre vtáky vyberajte podľa druhu chovaného vtáka a jeho veľkosti, tak aby mal dostatok priestoru pre komfortný život v zajatí. Jednotlivé klietky a voliéry pre vtáky sa od seba líšia hlavne rozmerom a určením ich umiestnenia.

 • Rohová klietka a voliéra pre vtáky dokonale vyplní priestor v rohoch a tým pádom tiež ušetrí miesto.
 • Transportná klietka pre vtáky býva menších rozmerov, aby bol zaistený komfort pri jej prenášaní.

Klietky pre vtáky sú základným chovateľským východiskom pre zaistenie potrebného uzavretého priestoru na chov vtákov v zajatí. Pre uľahčenie vášho výberu sa v popise stretnete s označením jednotlivých produktov priamo podľa druhu chovaných vtákov, aby presne zodpovedali ich požiadavkám. V ponuke sa nachádza:

 • Klietky pre papagáje (veľké, stredné aj malé),
 • klietka pre andulky,
 • klietka pre korelu,
 • klietka pre žako papagája,
 • klietka pre zebričky,
 • klietka pre kanárikov.

Klietky pre prepelice sú najčastejšie určené na úžitkový chov. Takáto klietka pre vtáky môže byť viacposchodová s viacerými oddielmi a možno tak v jednom bloku bez problémov chovať aj viac ako 100 kusov vtákov.

Voliéry pre vtáky poskytnú dostatočný priestor vtákom chovaným v zajatí a pôsobia veľmi noblesne. Sú vhodné na chov papagájov, dravcov, prepeličiek, bažantov aj vodného vtáctva. Vonkajšia voliéra pre vtáky dokonale vynikne na záhrade.

Vonkajšia voliéra pre vtáky je špeciálne určená pre umiestnenie mimo interiéru (na terasu, do záhrady alebo parku) a je spravidla odolnejšia voči dažďu aj nepriaznivým poveternostným podmienkam. Vonkajšie voliéry pre vtákov sa často pripevňujú ku kamennému základu a tvoria tak krásnu úžitkovú kulisu.

Vnútorné voliéry pre vtáky sú prispôsobené pre umiestnenie v interiéri, kde vám okrem vtáčieho príbytku poskytnú aj nemalý dizajnový prvok, ktorý môže byť s prehľadom dominantou miestnosti.

Klietky a voliéry pre veľké papagáje umožnia vďaka svojej veľkorysej priestrannosti bezstarostný komfortný život aj rozmernejším vtáčím miláčikom.

Voliéry a klietky pre vtáky sú najčastejšie vyhotovené z kovu. Bežne je možné zaobstarať drôtené hliníkové konštrukcie, stretnete sa však tiež s drevenými klietkami, prípadne aj s kombináciou týchto materiálov.

Klietky pre vtáky z nehrdzavejúcej ocele sú vhodné do exteriéru, pretože sú odolné. Sú určené na umiestnenie na terasu či na záhradu a vďaka prispôsobenému materiálu nebude dochádzať k ich korózii ako pri klasických kovových klietkach. Klietka pre vtáky z nehrdzavejúcej ocele je praktická a ušetrí vám nejednu starosť.

Klietky a voliéry pre vtáky a ich vybavenie

Vybavenie klietok a voliér pre vtáky môžete vyberať v našej rozmanitej ponuke. K dispozícii vám sú produkty počnúc bežnými chovateľskými potrebami ako sú bidlá a hniezda až po hračky a osvetlenie do klietky či voliéry pre vtákov. Medzi také vybavenie patria:

 • Búdky a hniezda
 • Stromy a stojany
 • Bidlá
 • Hračky pre vtáčiky
 • Podstielky a piesky pre vtáctvo
 • Kŕmidlá, napájačky, misky
 • Osvetlenie pre papagáje

Ak máte záujem nielen o voliéry a klietky pre vtáky, ale aj o ďalšie produkty ako napríklad kŕmidlá pre vtáky alebo krmivo pre vtáky, tak ste u nás na správnom mieste.

Viac

Podkategórie

 • Klietky pre vtáky

  Klietky pre vtáky sú veľmi dôležitým vybavením každého chovateľa vtákov a mali by presne spĺňať potreby jednotlivého druhu papagája, andulky alebo iného operenca. Dôležité je vybrať tú správnu veľkosť a tvar, aby sa váš vtáčí kamarát od prvej chvíle cítil ako doma. Ako sa vyberá klietka pre vtáky?

  Klietka pre vtáky alebo domov vášho papagája

  Klietka pre vtáky je miesto, kde váš papagáj strávi väčšinu svojho života, preto je kľúčové vybrať takú klietku, v ktorej sa bude cítiť dobre, bezpečne a bude mať dostatok priestoru. Navyše vám správne vybraná vtáčia klietka môže uľahčiť aj celkovú starostlivosť o vášho vtáčika. Aké má teda klasická klietka pre vtáčika výhody?

  • Klietka je vhodná pre menšie vtáctvo, ako sú napríklad andulky či kanáriky.
  • Klietka na vtáky býva ľahká a ľahko prenosná.
  • Údržba je jednoduchá a nenáročná.
  • Oproti voliéram sú klietky pre vtáky cenovo dostupnejšie.

  Klietka pre vtáky vs voliéra alebo čo bude pre vášho vtáčika najlepšie?

  Aj keď je klietka pre vtáky skvelou voľbou pre chov vášho vtáčika, nemusí vždy zodpovedať jeho nárokom. Preto sú tu aj voliéry, ktoré sú oproti klasickým klietkam výrazne väčšie a slúžia najmä na chov väčších vtákov s vyššími nárokmi na priestor, ktorým by obyčajná vtáčia klietka nestačila. Sú tak vhodné pre väčšie papagáje, ako je napr. ara, alebo na chov väčšieho množstva vtákov.

  Klietky pre vtáky kupujte s ohľadom na veľkosť konkrétneho operenca

  Ak vyberáte kletky pre vtáky, potom je vhodné vybrať typ určený priamo pre daného operenca, napríklad pre andulky zvolíte klietku pre andulky a podobne. Každý vtáčik totiž potrebuje o niečo inú veľkosť, tvar a vybavenie klietky.

  Klietka pre vtáky – malý papagáj si vystačí aj s menším príbytkom

  Klietka pre vtáky menšieho vzrastu, napríklad malé papagáje, je vhodná pre druhy, ktoré nie sú náročné na priestor. Je však nutné si postrážiť veľkosť rozostupu medzi drôtmi, aby medzi ne papagáj nebol schopný dať hlavu a neuviazol. Aj tu však platí jednoduché pravidlo, že čím väčšiu klietku pre vtáky zaobstaráte, tým šťastnejší váš domáci maznáčik bude.

  • Klietka pre andulky vyžaduje minimálne rozmery s tým, že by ste svojej andulke mali dopriať aj pravidelné preletenie. Platí tu tiež zásada, že klietka pre vtáčika musí byť veľká aspoň tak, aby bolo možné pretiahnutie krídiel.
  • Vtáčia klietka pre kanárika je tiež rozmerovo menšia, avšak jej mrežovanie musí byť husté, pretože kanáriky sú veľmi drobné. Je ale nutné ich chovať minimálne v páre či po skupinkách, čo vyžaduje o niečo väčšiu klietku.
  • Vtáčia klietka pre zebričky býva tiež menšia s tenkým pletivom a hustým mriežkovaním. Tento druh je možné chovať jednotlivo, ale spokojnejší budú v skupine. V takom prípade sa už odporúča priestrannejšia a väčšia klietka pre vtáky.

  Klietka pre andulku by mala byť umiestnená blízko okna na dennom svetle v miestach, kde sa často pohybujete – andulky sú totiž veľmi spoločenské stvorenia.

  Klietky pre papagáje stredného vzrastu musia byť priestranné a pevné zároveň

  Klietky pre papagáje stredného vzrastu, ako je napríklad korela, rozela a amazoňan, by mali byť veľké, priestranné a naozaj pevné. Je tiež ideálne dopriať týmto druhom možnosť pohybu a občasného preletenia sa po byte či dome.

  Klietky pre korely môžu byť aj menších rozmerov, napr. porovnateľných s klietkou pre andulky. To však platí iba v prípade, že ich budete pravidelne púšťať von na pravidelné preletenie.

  Skvelou voľbou bude vtáčia klietka, ktorá má horizontálne aj vertikálne mreže, pretože väčšina papagájov rada šplhá, čím sa zabaví a zároveň si tým precvičujú svaly.

  Vtáčia klietka pre veľkého papagája je vhodná napr. na chov papagája žako, ara či kakadu. Tieto druhy sú náročné na priestor, a preto je pre nich nutné zaobstarať veľkú vtáčiu klietku, kde si papagáj bude môcť pohodlne roztiahnuť a pretrepať obe krídla naraz.

  • Klietka pre papagája žako by mala byť prispôsobená veľkosti a sile tohto druhu. Ideálna bude dostatočne priestranná klietka väčšieho rozmeru z kvalitného materiálu so širšou roztečou. Možno ho chovať aj vo voliérach.

  Kúpte si lacné klietky pre vtáky, stačí sa len pozrieť na ponuku zoradenú od najlacnejšieho produktu po najdrahší.

  Klietky pre vtáky – na čo sa pri výbere zamerať?

  Zaujali vás klietky pre vtáky? To posledné, čo chcete je, aby vami vybraná klietka bola vo finále príliš malá a vášmu operencovi nevyhovovala. Čo by ste mali zohľadniť aby ste vtáčikovi poskytli dostatočný priestor a komfort?

  Klietka pre vtáky a jej rozmery

  To, aká veľká bude nakoniec klietka pre vtáky, záleží najmä na tom, aký druh vtáčika máte alebo si chcete zaobstarať. Každopádne nech už ide o akýkoľvek druh operenca, vždy dbajte na to, aby bola klietka pre vtáčika dostatočne priestranná a bezpečná. Základný a tiež minimálny rozmer klietky pre vtáky by mal byť taký, aby v nej vták mohol vzpriamene stáť, voľne roztiahnuť krídla a aspoň trochu sa prejsť. Všeobecne ale platí, že čím väčšia klietka pre vtáky, tým lepšie.

  Myslite tiež na to, že správne vybavená klietka pre vtáky by mala obsahovať bidielka, misky, náustky alebo hračky. Toto vybavenie však môže zabrať veľa miesta a vtáčikov priestor tak mierne obmedziť.

  Klietka pre vtáky – nezabudnite na vhodnú rozteč mreží

  Ďalší parameter, ktorý by klietka pre vtáky mala spĺňať, je vhodná rozteč mreží. Menšie vtáctvo vyžaduje klietku, kde bude rozteč jednotlivých líšt maximálne okolo 1 cm, a to z dôvodu bezpečnosti. Niektorí vtáci môžu byť totiž vynaliezaví a celkom často podnikajú úniky z klietky.

  Dôležitú úlohu pri výbere príbytku pre vášho vtáčika zohráva aj jeho tvar. Vhodným variantom sú obdĺžnikové či štvorcové vtáčie klietky, na trhu však nájdete aj ďalšie rôzne tvary.

  Do úvahy vezmite aj umiestnenie klietky pre vtáky

  Keďže je väčšina vtáctva veľmi zvedavá a má rada rozhľad, je veľmi dôležité premyslieť umiestnenie klietky pre vtákov. Najvhodnejšie je ju umiestniť na také miesto, ktoré bude pokojné, ale zároveň z neho bude možné pozorovať všetko dianie okolo. Niektoré druhy sú zasa náchylné na prievan, takže voľte miesto, ktoré je čo najďalej od okna.

 • Voliéry pre vtáky

  Voliéra pre vtáky sa stane novým dlhodobým domovom vášho papagája. Preto by mala spĺňať niekoľko pravidiel, aby sa vtáčikom a papagájom v klietke žilo čo najšťastnejšie a najlepšie. Aké voliéry pre vtáky vybrať a čím ich vybaviť?

  Voliéra pre vtáky musí byť dobre vybavená

  Voliéra pre vtáky je miesto, kde vtáky trávia značnú časť svojho života. Vtáčia voliéra by mala byť vybavená dostatočným počtom bidielok, hračkami pre vtáky, zrkadlami a vtáčou kúpeľňou iba pre vášho papagája.

  Vnútorné voliéry pre vtáky sú navrhnuté tak, aby krásne zapadli do vašej domácnosti. Zaručene vás nadchne domáca voliéra pre vtáky s vysokými nožičkami na kolieskach. Klietka vyzerá veľmi elegantne a veľmi ľahko ju môžete presunúť na iné miesto.

  Vonkajšia voliéra pre vtáky je vyrábaná vo väčších rozmeroch, predsa len vonku nie ste obmedzení priestorom. Vonkajšie voliéry pre vtákov odporúčame zakúpiť skutočne veľké, aby sa v nej mohol vtáčik počas slnečných dní príjemne preletieť.

  Pokiaľ s chovom papagájov a všeobecne vtáctva ešte len začínate, odporúčame vám, aby ste si na začiatok zaobstarali knihy o chovateľstve, v ktorých sa dočítate, čo papagáje a iné vtáčiky potrebujú, aby boli šťastné.

  Z čoho sa voliéry pre vtáky vyrábajú?

  Voliéry pre vtáky sa väčšinou vyrábajú z kovových drôtov. Papagáje sú inteligentné tvory a ich zobáky sú ako klieštiky, preto je dôležité, aby bola voliéra pevná. V opačnom prípade sa papagáj hravo dostane von.

  Drevená voliéra pre vtáky menšieho vzrastu sa skvele hodí do domácností, kde majitelia dávajú prednosť prírodným materiálom. Drevený materiál ocenia aj vtáky, ktoré budú klietku obývať, pretože sa im bude po dreve ľahko šplhať.

  Drevené voliéry pre veľké papagáje sa budú skvele hodiť na letné dni v záhrade, kde krásne splynú s prírodou. Drevo na voliére bude potrebné z času na čas vymeniť, pretože papagáje veľmi radi všetko skúmajú svojim zobákom.

  Hliníkové voliéry pre vtáky sú skvelé pre ich minimálnu hmotnosť. Voliéru z hliníka môžete mať cez zimu doma a v lete ju v priebehu niekoľkých minút preniesť do záhrady alebo na dvor, kde si budú môcť vtáčiky pospevovať do sýtosti.

  Aká veľká by mala byť voliéra pre vtáky?

  Andulka potrebuje klietku, ktorá má minimálne 100 × 120 × 60 cm. Drevená voliéra pre papagáje a korely by mala byť dostatočne veľká, aby si vták mohol pohodlne roztiahnuť obe krídla.

 • Prepravky pre vtáky

  Prepravky a prenosné klietky pre vtáky

  Prepravky a prenosné klietky pre vtáky vieme doručiť do 24hodín od objednávky! Stačí, aby bol vybraný tovar na sklade. Vytvorte si objednávku z pohodlia domova a nechajte si ju doručiť na vašu adresu, alebo na jednu z našich predajní. Nakupovať u nás je hračka.

  Prečo nakupovať Prepravky a prenosné klietky pre vtáky na Holistickekrmivo.sk ?

  • Sme firma s dlhoročnou históriou a bohatými skúsenosťami.
  • Pri každom tovare hneď vidíte, či je skladom a tento tovar Vám následne odošleme do 24 hodín. 
  • Prijímame väčšinu typov platieb.
  • Vrátenie môžete vykonať do 14dní od nákupu.
  • Potrebujete poradiť? Stačí nás len kontaktovať.
  • Náš sortiment neustále dopĺňame o nový tovar.
  • Pri každom produkte nájdete všetky dôležité informácie. Pri niektorých z nich aj používateľské recenzie, ktoré vám pomôžu s výberom.

  Na čo sa zamerať, ak vyberáte Prepravky a prenosné klietky pre vtáky?

  Ak si chcete zaobstarať Prepravky a prenosné klietky pre vtáky, je tu pár aspektov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho správneho výrobku. Môžete využiť filter produktov a zúžiť si tak ponuku šitú na mieru vašim preferenciám. Rovnako odporúčame využiť zoradenie podľa obľúbenosti či ceny.

  Prepravky a prenosné klietky pre vtáky sú ideálne pomôcky pri cestovaní a preprave a nájdete ich v širokej ponuke u nás. Vyberte si prepravku pre korely, prepravné klietky pre andulky a iné papagáje a vyrazte s nimi na cestu, alebo absolvujte výlet. 

  Ak vás zaujíma tovar z hľadiska ceny, pozrite sa na najlacnejšie Prepravky a prenosné klietky pre vtáky, alebo vyberte typ zoradenia od najdrahšieho.

  Prepravky a prenosné klietky pre vtáky – hlavné typy

  • Prepravky pre papagáje
  • Prepravky pre andulky
  • Prepravky pre korely
na stranu
Zobraziť 1 - 15 z 24 položiek
Zobraziť 1 - 15 z 24 položiek

Sledujte nás na Facebooku