Čerpadlá do akvária | Akváriová technika - Holisticke krmivo

Čerpadlá do akvária

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Čerpadlá do akvária 11 produkty

Čerpadlá do akvária patria medzi technickú výbavu, ktorá by nemala chýbať žiadnemu chovateľovi rybičiek. Podľa typu môžu generovať umelý prúd, prečerpávať vodu do nádrže, alebo vytvárať vonkajšie vodopády. Ako vybrať čerpadlo do akvária? Čítajte ďalej, poradíme vám, ako na to.

Na čo slúži čerpadlo do akvária?

Čerpadlo do akvária sa radí medzi...

Čerpadlá do akvária patria medzi technickú výbavu, ktorá by nemala chýbať žiadnemu chovateľovi rybičiek. Podľa typu môžu generovať umelý prúd, prečerpávať vodu do nádrže, alebo vytvárať vonkajšie vodopády. Ako vybrať čerpadlo do akvária? Čítajte ďalej, poradíme vám, ako na to.

Na čo slúži čerpadlo do akvária?

Čerpadlo do akvária sa radí medzi akváriovú techniku, ktorá pomáha s chovom rybičiek. Podľa využitia rozlišujeme tri hlavné typy, ale vo všeobecnosti môžeme povedať, že čerpajú tlačia vodu. V čom sa líšia akváriové čerpadlá?

Prúdové čerpadlo do akvária zaručí stály prúd

Prúdové čerpadlo do akvária slúži na vytvorenie umelých prúdov v akváriu. Najčastejšie nájde využitie v akváriách s rastlinami alebo slanou vodou, v ktorých je dôležité rovnomerne rozdeľovať živiny. Prúdové čerpadlá do akvária sa budú hodiť aj pre ryby, ktoré vyžadujú kvalitnejší prúd vody.

Okrem vodného čerpadla existuje aj vzduchové čerpadlo do akvária, ktoré dodáva vode kyslík.

Výtlačné čerpadlo do akvária spoľahlivo prečerpá akvárium

Výtlačné čerpadlo do akvária sa najčastejšie používa na prečerpávanie vody. Stačí teda všetku vodu vyčerpať do inej nádoby a akvárium je možné rázom oveľa jednoduchšie vyčistiť. Niekedy sa využíva na výrobu vlastného filtra.

Jazierkové čerpadlo patrí do každej záhrady

Jazierkové čerpadlo je potom špeciálnym typom, ktoré sa nepoužíva v akváriu, ale umelom jazierku. Vodu nasáva zospodu a potom ju hadicou vedie ku hladine, kde ju následne vypúšťa. Slúži tak ako pohon aj filtrácia a nachádza využitie aj vo vodopádoch, kaskádach alebo potokoch.

Počas výberu nezabúdajte ani na materiál. Čerpadlo na vodu do akvária by malo dlho vydržať, preto hľadajte hlavne materiály, ktoré nepodliehajú korózii. Ešte väčší pozor si dávajte v prípade, že máte akvárium so slanou vodou.

Ako vybrať čerpadlo do akvária?

Čerpadlo do akvária odporúčame voliť podľa niekoľkých parametrov.

Akváriové čerpadlá – výkon voľte podľa objemu

Jeden zo zásadných parametrov pre akváriové čerpadlá je výkon, niekedy známy aj ako prietok. Označuje sa v litroch za hodinu (l/hod) a udáva intenzitu prúdu alebo rýchlosť čerpania vody. Všeobecne sa odporúča vzduchové čerpadlo do akvária s trojnásobným výkonom oproti objemu akvária. Niektoré modely môžu disponovať aj reguláciou výkonu, ktorá sa môže hodiť, ak máte viacero akvárií rôznych rozmerov.

Vonkajšie vs. ponorné čerpadlo do akvária

Čerpadlo do akvária môžete nainštalovať dovnútra aj mimo neho.

  1. Vnútorné čerpadlo do akvária sa ľahko inštaluje, je tichšie, ale zaberá v akváriu cenné miesto a môže svojím chodom zvýšiť teplotu vody.
  2. Vonkajšie čerpadlo do akvária je chladené vzduchom, a odporúča sa preto pre akvária, v ktorých je dôležité udržiavať stálu teplotu.

Kompaktné mini čerpadlo na výmenu vody v akváriu

Vlastníte maličké akvárium? Veľa výrobcov ponúka aj prúdové čerpadlo na vodu do akvária mini rozmerov.

Tiché čerpadlo do akvária nebude rušiť vás ani rybičky

Čerpadlo do akvária môže byť hlučné a preto je dôležité počas výberu zvážiť aj jeho hlasitosť. Všeobecne platí, že čím tichšie, tým samozrejme lepšie, a to nielen pre vaše uši, ale aj pre vaše rybičky. Hluk a vibrácie im totiž nerobia dobre, preto určite odporúčame vyberať čerpadlá do akvária s nižšie tvoreným hlukom.

Ako sa napájajú akváriové čerpadlá?

Akváriové čerpadlá môžete poháňať jedným z dvoch spôsobov.

  1. Akváriové čerpadlá do siete bývajú o niečo výkonnejšie a môžu pracovať konštantne. Nevýhodami sú obmedzená dĺžka kábla a vyššia spotreba energie.
  2. Čerpadlá do akvária na batérie sa jednoducho inštalujú a sú vhodné do akvária, ktoré je ďaleko od dostupných zásuviek. Na druhej strane nemôžu pracovať konštantne a môžu poskytovať slabší výkon.

Medzi ďalšie dôležité technické vybavenie patria aj filtre a odkaľovače do akvária.

Viac
Zobraziť 1 - 11 z 11 položiek
Zobraziť 1 - 11 z 11 položiek

Sledujte nás na Facebooku