Potreby pre mačku, veľký výber pre mačky na holistickekrmivo.sk - Holisticke krmivo

Mačky

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Mačky V prípade, že potrebujete poradiť, kontaktujte: 0917/820964

Vyberte si z potrieb a doplnkov pre mačky! V ponuke máme kvalitné granule pre mačky, konzervy pre mačky a iný sortiment pre mačky, u nás nájdete to správne vybavenie, s ktorým sa bude Vaša mačka cítiť ako v poduške. Škrabadlá pre mačky,  hračky, misky,  alebo stelivá, skrátka všetko pre mačky a ich majiteľov. Veríme, že si v kategórií venovanej ...

Vyberte si z potrieb a doplnkov pre mačky! V ponuke máme kvalitné granule pre mačky, konzervy pre mačky a iný sortiment pre mačky, u nás nájdete to správne vybavenie, s ktorým sa bude Vaša mačka cítiť ako v poduške. Škrabadlá pre mačky,  hračky, misky,  alebo stelivá, skrátka všetko pre mačky a ich majiteľov. Veríme, že si v kategórií venovanej mačkám niečo vyberiete.

Viac

Podkategórie

 • Krmivo pre mačky

  Krmivo pre mačky

  Ak chcete mať vašu mačku zdravú a plnú elánu, doprajte jej kvalitné krmivo pre mačky. Vyvážená strava zaistí nielen lesklú srsť, ale tiež zdravé trávenie, ladný pohyb, a predovšetkým pomáha predchádzať rôznym zdravotným problémom. Ako správne vybrať krmivo pre mačky?

  Čo patrí medzi krmivo pre mačky? Kapsičky, konzervy aj granuly sú správna voľba.

  Rozlišujeme suché krmivo pre mačky v podobe granúl a šťavnaté (mokré) krmivo pre mačky v podobe vrecúšok, konzerv alebo rôznych paštét. Ak neviete, aké krmivo pre mačky zvoliť, tak kapsičky, konzervy ale aj mačacie granule dodajú vašej mačičke všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály. 

  • Granule pre mačky patria medzi základné krmivo pre mačky. Sú zložené zo sušeného mäsa, plnidla a výživných prísad. Dbajte, aby granule pre mačky obsahovali čo najvyšší podiel mäsa.
  • Konzervy pre mačky môžu tvoriť hlavnú časť jedálnička. Obsahujú predovšetkým mäso, ktoré môže byť doplnené zeleninou alebo napríklad ryžou. Konzerva pre mačky obsahujúca viac druhov mäsa v jednom, už nie je výnimkou.
  • Kapsičky pre mačky tvorí najmä mäso, ktoré môže byť doplnené o rôzne prísady, ako je zelenina, šunka, cestoviny a iné. Kapsičky pre mačky občas slúžia ako spestrenie jedálnička alebo ako hlavná strava.
  • Maškrty pre mačky môžu dopĺňať jedálniček, posilňovať chrup alebo motivovať k lepšiemu správaniu. Dbajte na primerané množstvo, aby sa nimi mačka neprejedala. Ide o sušené mäso, tyčinky, keksy a ďalšie.
  • Krmivo pre mačiatka je nutné odlišovať, pretože svojím zložením je iné ako žranie pre mačky – obsahuje viac tuku a vyšší podiel pridaných vitamínov. Kúsky v krmive sú menšie, aby ich rozžuvalo aj malé mačiatko.
  • Mlieko pre mačiatka predstavuje kompletnú výživu už od narodenia. Slúži ako plnohodnotná náhrada materského mlieka alebo ako doplnok stravy. Obsahuje všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály.

  Ako vybrať vhodné krmivo pre mačky? 

  Než vyberiete vhodné krmivo pre mačky si ujasnite, akú veľkú a ako starú mačičku doma máte. Od toho sa totiž odvíja výber krmiva pre mačky – senior či dospelá mačka totiž potrebuje iné množstvo živín ako mačiatko. Zároveň je potrebné rozlišovať rozdiel medzi veľkou a malou mačkou, a tomu prispôsobiť zodpovedajúce množstvo kŕmenia.

  • Malé mačičky potrebujú žrádlo pre mačky zložené z drobných kúskov, ktoré zvládnu ľahko rozhrýzť. Zároveň nevyžadujú také množstvo žrádla ako veľké plemená mačiek.
  • Veľké mačky vyžadujú jedlo pre mačky, ktoré má uspôsobený obsah živín tak, aby udržalo kĺbový aparát v kondícii. Táto potrava pre mačky sa zároveň môže skladať z väčších kúskov a bude jej potrebnej viac, než vyžadujú malé plemená mačiek.
  Vek zvieraťaVekové rozmedzie
  Mačiatko/juniordo 12. mesiaca
  Dospelá mačka12. mesiac – 7. rok
  Stará mačka/seniornad 7 rokov

  Krmivo pre mačky rozlišujeme tiež podľa aktivity zvieraťa. Menej aktívne alebo kastrované mačky majú iné nároky na výživu ako vysoko aktívni jedinci. 

  Pri obezite či chronických ochoreniach je vhodné diétne krmivo pre mačky

  Nevhodne zvolená strava pre mačky sa po čase môže prejaviť rôznymi ochoreniami, ako sú tráviace ťažkosti či obezita. Riešením je diétne krmivo pre mačky, ktoré obsahuje menej tuku, viac bielkovín a dostatok vlákniny. Okrem zodpovedajúcej stravy dbajte tiež na zvýšený pitný režim, aby nedochádzalo k dehydratácii.

  Špeciálne krmivo pre mačky na močové cesty

  Pri akých chorobách je takisto potrebné zakúpiť špeciálne jedlo pre mačky? Močové cesty a ich ochorenia sú ďalším zo zdravotných problémov, ktoré je potrebné riešiť alternatívnou výživou so zníženým obsahom fosforu a bielkovín – táto potrava pre mačky odľahčuje ich obličkám.

  Trpí vaša mačka alergiami? Vyberajte krmivo pre mačky bez obilnín

  Ak vaša mačka trpí neznášanlivosťou či alergiou na obilniny, zaobstarajte jej špeciálne krmivo pre mačky bez obilnín. Obilniny sú tu nahradené prirodzenejšími zložkami. Navyše čím viac je v krmive obilnín, tým menej je v ňom mäsa – mačka je teda menej zasýtená a dochádza k vyššej spotrebe krmiva pre mačky.

  Kedy je potrebné zakúpiť špeciálne jedlo pre mačky bez obilnín? Všímajte si, či nedochádza po klasickom krmive k alergickej reakcii – prejavuje sa škrabaním, lysinami či zlým trávením.

  Najlepšie krmivo pre mačky:

  1. Najdôležitejší je obsah mäsa v krmive – čím vyšší, tým lepšie.
  2. Skontrolujte použité plnivo, či neobsahuje vysoký podiel obilnín, ktoré sú pre mačky ťažko stráviteľné.
  3. Žranie pre mačky by malo obsahovať prebiotiká či probiotiká pre lepšiu stráviteľnosť.
  4. Kvalitné žrádlo pre mačky by naopak nemalo obsahovať chemické konzervanty, farbivá a zvýrazňovače chuti.
  5. Všetky obsiahnuté ingrediencie by mali byť výrobcom presne špecifikované.

  Akú veľkosť balenia krmiva si vybrať? 

  Rozmýšľate v akom množstve krmivo pre mačky zakúpiť? Vždy je výhodnejšie väčšie balenie. Napríklad 8 kg alebo 20 kg granule pre mačky sú nielen cenovo výhodnejšie, ale tiež vám odpadá starosť s neustálym premýšľaním a nakupovaním. To isté platí aj pre ďalšie krmivo, ako sú konzervy, maškrty či kapsičky pre mačky.

  Aby ste mali krmivo pre mačky tiež kam umiestniť, kúpte si priamo misky pre mačky. Vyberať si môžete z rôznych motívov, tvarov aj veľkostí. Niektoré sa navyše predávajú spoločne s miskou na vodu.

 • Starostlivosť o mačky

  Starostlivosť o mačky je veľmi dôležitá a to najmä o oči, uši a srsť. U nás nájdete nielen šampón, antiparazitiká, ale aj odpudzovacie prostriedky proti ocikávaniu. K dispozícií produkty ku kompletnej starostlivosti o zdravú mačku.

 • Vodítka, obojky a...

  Hľadáte štýlový postroj pre mačku? Žiadny problém, u nás si určite vyberiete. Okrem postrojov Vám ponúkame obojok, vodítko, flexi vodítka pre mačky a veľa iného na holistickekrmivo.sk

 • Toalety, podstieľky,...

  Toaleta pre mačky patrí k základnému vybaveniu každej mačacej domácnosti. Doprajte aj Vy Vašej mačke pohodlné WC. Práve tu nájdete veľký výber mačacích toaliet, záchodov, predložiek pred toaletu, lopatiek a ostatných doplnkov, ktoré spríjemnia mačkám ich prirodzené potreby.

 • Hračky, škrábadlá

  Hračky a šrábadlá pre mačky patria do základnej výbavy každého chovateľa mačiek. Hračka prinesie zábavu a radosť do života každej mačičky, udržuje ju fit a trénuje jej postreh. Vaša mačka sa určite nebude nudiť a jej život sa stane zábavnejším. Ponúkame Vám rôzne typy hračiek a mačacích škrábadiel pre mačky. Už si stačí len vybrať.

 • Misky, napájačky pre...

  Kvalitná miska na krmivo a vodu patrí k základnej výbave každej mačky. U nás nájdete presne tú pravú misku pre Vašu mačku! Vyberte si z našej ponuky misiek z umelej hmoty, ocele alebo keramiky. Taktiež si môžete vybrať misku s dávkovačom krmiva alebo cestovnú fľašu, aby voda v horúcich mesiacoch bola vždy k dispozícií.

 • Doplnky pre mačky

  V tejto kategórií nájdete dvierka pre mačky a rôzny mix výrobkov pre Vašu mačku, ktoré neboli zaradené do žiadneho oddelenia. 

 • Pelechy, podušky pre...

  Všetky mačky majú rady pohodlné a príjemné nocovanie, preto treba dopriať každej mačke vhodné miesto k odpočinku a spánku. U nás nájdete veľký výber pelechov, vankúšov a košov pre mačku. Váš mačací miláčik Vás bude milovať.

 • Srsť a pazúriky mačiek

  Kvalita srsti Vašej mačky je veľmi dôležitá, v našej ponuke nájdete široký sortiment ako sú, hrebene, kefy pre mačku, ale aj výkonný furminátor, ktorý zbaví Vašu mačku až 90% odumretej srsti. Trimovací hrebeň, elektrický strojček si nájde uplatnenie v každej mačacej domácnosti.

 • Cestovanie s mačkou

  Cestovanie s mačkou

  Cestovanie s mačkou zahŕňa prepravky, tašky, ale tiež batohy na mačky, ktoré vieme doručiť do 24hodín od objednávky! Stačí, aby bol vybraný tovar na sklade. Vytvorte si objednávku z pohodlia domova a nechajte si ju doručiť na vašu adresu,  alebo na jednu z našich predajní. Nakupovať u nás je hračka.

  Prečo nakupovať tašky, batohy či prepravky pre mačky na Holistickékrmivo.sk ?

  • Sme firma s dlhoročnou históriou a bohatými skúsenosťami.
  • Pri každom tovare hneď vidíte, či je skladom a tento tovar Vám následne odošleme do 24 hodín. 
  • Prijímame väčšinu typov platieb.
  • Vrátenie môžete vykonať do 14dní od nákupu.
  • Potrebujete poradiť? Stačí nás len kontaktovať.
  • Náš sortiment neustále dopĺňame o nový tovar.
  • Pri každom produkte nájdete všetky dôležité informácie. Pri niektorých z nich aj používateľské recenzie, ktoré vám pomôžu s výberom.

  Na čo sa zamerať, ak riešite cestovanie s mačkou?

  Ak si chcete zaobstarať tašky pre mačky alebo batoh na mačku, je tu pár aspektov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho správneho produktu. Môžete využiť filter produktov a zúžiť si tak ponuku šitú na mieru vašim preferenciám. Rovnako odporúčame využiť zoradenie podľa obľúbenosti či ceny.

  Látková taška na mačku, alebo prepravky na mačky sú správna voľba a nájdete ich v širokej ponuke u nás. Vyberte si ten správny typ prepravky na mačku. 

  Produkty ako tašky, batohy alebo prepravky sú určené pre komfort Vašej mačky. 

  Produkty týkajúce sa cestovania s mačkou patria k základnému vybaveniu každej domácnosti s mačkou. Poskytujú mačkám ochranu, bezpečie a miesto na spánok či odpočinok. Vytvorte tak útulné a zároveň pohodlné miesto na spanie a leňošenie.

  Cestovanie s mačkou – hlavné typy

  • Ruksaky na nosenie mačiek
  • Prepravky pre mačky
  • Tašky pre mačky

Sledujte nás na Facebooku