Jazierková technika | Fontány do jazierok - Holisticke krmivo

Technika do jazierka

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Technika do jazierka 5 produkty

Fontány do jazierok

Fontány do jazierok by mali byť súčasťou každej vodnej plochy, ktorá zdobí váš pozemok. Pôsobia nielen estetickým a upokojujúcim dojmom, ale majú aj množstvo ďalších praktických výhod. Čo vám môže záhradná fontána do jazierka ponúknuť a ako vybrať tú najvhodnejšiu podľa niekoľkých parametrov?

Aké výhody ponúkajú záhradné font...

Fontány do jazierok

Fontány do jazierok by mali byť súčasťou každej vodnej plochy, ktorá zdobí váš pozemok. Pôsobia nielen estetickým a upokojujúcim dojmom, ale majú aj množstvo ďalších praktických výhod. Čo vám môže záhradná fontána do jazierka ponúknuť a ako vybrať tú najvhodnejšiu podľa niekoľkých parametrov?

Aké výhody ponúkajú záhradné fontány do jazierka?

Záhradné fontány do jazierka sú veľmi užitočný prístroj. Tryskanie vody, ktorá ďalej dopadá na hladinu, spôsobuje zurčanie a okysličenie vody. Týmto spôsobom dochádza k neustálemu pohybu hladiny, ktorý zabraňuje zakaleniu a poskytuje cenný kyslík živočíchom. Ak si do jazierka kupujete ryby, záhradná fontána vám nesmie chýbať.

Vodná fontána na záhradu ponúka niekoľko programov tryskania, teda poskytne aj príjemný zážitok. Tečúca voda má upokojujúci efekt, ktorý vás zbaví stresu a napätia. Podomácky vyrobené kamenné fontány do záhrady navyše vyzerajú krásne a sotva vás omrzia.

Záhradná fontána do jazierka a jej typy

Pre menšie plastové jazierka sa využíva základná záhradná fontána (čerpadlo do fontány), ktorá sa skladá z čerpadla a pevne usadenej teleskopickej rúrky s nástavcami. Tých nájdete v balení hneď niekoľko, teda docielite rôzne vodné efekty. Naraziť môžete tiež na plávajúce fontány s vyšším výkonom, ktoré sa hodia pre veľké jazierka. Sú vhodné vtedy, pokiaľ čerpadlo s tryskou nedosiahne na dno alebo je príliš zanesené.

Namiesto veľkej záhradnej fontány na vás v ponuke čaká aj čerpadlo pre malé interiérové fontánky. Čerpadlo pre jazierka však môžete využiť aj na pohon vyrobenej kamennej fontány do záhrady, vodného chrliča alebo napríklad sochy. Vždy vyberajte podľa výkonu a regulovateľného prietoku.

Záhradné fontány do jazierok a ich základné parametre

Všetky záhradné fontány do jazierok disponujú odlišnými parametrami. Medzi tie najdôležitejšie patrí zdroj napájania, výtlak čerpadla, regulovateľný prietok alebo typ hadicového pripojenia. Nižšie vám poradíme, ako s nimi naložiť.

Solárna fontána do jazierka alebo do siete?

Solárna fontána do jazierka nevyžaduje elektrické pripojenie. Je poháňaná energiou zo slnečných lúčov, poprípade batérií pri ich nedostatku. Vyrábajú sa plávajúce solárne fontány do jazierka, alebo statické, ktoré sú so solárnym panelom prepojené káblom. Oveľa častejším variantom je však fontánové čerpadlo, ktoré sa usadí na dno. Venujte však pozornosť výške fontánovej trubice, pretože tryska musí byť vždy nad hladinou, ako aj dĺžke elektrickej prípojky.

Záhradná fontána do jazierka, konkrétne jazierkové čerpadlá, je možné pripojiť na hadice s niekoľkými priemermi, ktoré sú uvedené pri každom produkte. Pokiaľ čerpadlo pripojíte na hadicu s menším priemerom, môže dôjsť k zvýšeniu odporu vody, a teda aj výkonu samotného čerpadla.

Aký zvoliť výkon fontánky do jazierka?

Výkon fontánky do jazierka je uvádzaný ako maximálny prietok vody čerpadlom za hodinu. Výkon ovplyvňuje aj výtlačnú výšku vody. Do malého jazierka si vystačíte s fontánkami s nízkym výkonom i výtlakom vody, ktorý by mal dosahovať približne polomer jazierka. V opačnom prípade by kvapky dopadali mimo vodnej hladiny.

Výkon čerpadla je možné tiež regulovať. Pozrite sa na minimálny regulovateľný prietok. Pokiaľ si prajete vytvoriť potôčik či malý vodopád, hľadajte fontánové čerpadlo s prietokom aspoň 3 000 l/hod.

Čo vám ďalej ponúknu záhradné fontány do jazierka?

Záhradné fontány do jazierka s čerpadlom fungujú zároveň ako filtračné zariadenia. Pre maximálnu bezpečnosť si môžete zaobstarať fontánové čerpadlo s tepelnou poistkou. O jazierko by ste sa mali neustále starať, preto vás potešia modely, ktoré sú schopné nepretržitej prevádzky. Nezabudnite sa pozrieť na súčasť balenia a rôzne tvary trysiek.

Viac
Zobraziť 1 - 5 z 5 položiek
Zobraziť 1 - 5 z 5 položiek

Sledujte nás na Facebooku