Kvalitné značkové mikiny pre psov - Holisticke krmivo

Mikiny pre psov

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Mikiny pre psov 94 produkty

Mikiny pre psov

Mikina pre psa plní množstvo dôležitých funkcií, a tak by mala byť súčasťou každej výbavy. Psíka chráni pred nepriaznivým počasím a tiež predstavuje módny dizajnový doplnok vhodný do mesta aj prírody. Pri výbere sa zamerajte predovšetkým na správnu veľkosť a materiál. 

Mikina pre psa: Prečo by tento druh oblečenia nemal chýbať v ...

Mikiny pre psov

Mikina pre psa plní množstvo dôležitých funkcií, a tak by mala byť súčasťou každej výbavy. Psíka chráni pred nepriaznivým počasím a tiež predstavuje módny dizajnový doplnok vhodný do mesta aj prírody. Pri výbere sa zamerajte predovšetkým na správnu veľkosť a materiál. 

Mikina pre psa: Prečo by tento druh oblečenia nemal chýbať v psom šatníku?

Prečo by Mikina pre psa by nemala chýbať v žiadnom psom šatníku ?

 • Chráni maznáčika v chladnom počasí.
 • Ide o dizajnový módny doplnok.
 • Hodí sa na prechádzky v meste aj v prírode.
 • Je ideálny najmä pre malé a stredné plemená.
 • K dispozícii sú varianty na jeseň aj na zimu.
 • Pýši sa vysokou pružnosťou a priedušnosťou.

Mikina pre psov má väčšinou otvor pre vodítko, a tak sa nemusíte báť, že by vám oblečenie nejako prekážalo, keď budete chcieť vyraziť na prechádzku.

Prakticky nevyhnutnosťou je mikina pre yorkšíra, čivavu a ďalšie malé plemená

Mikina pre yorkšíra, čivavu a ďalšie malé plemená by mal byť samozrejmosťou, pretože tieto malé zvieratá sú náchylnejšie na prechladnutie. V daždi alebo mraze sa hodí mikina pre psov aj strednej veľkosti, ale mikiny  pre veľkých psov sa všeobecne veľmi neodporúčajú, pretože by vašim veľkým miláčikom bolo veľmi teplo. Samozrejme sú ale situácie, kedy treba dobre obliecť aj veľkého psa – napríklad v extrémnych mrazoch či po chorobe.

Ak sa predsa len rozhodnete zaobstarať mikinu  pre veľkého psa, myslite tu dvojnásobne na správnu veľkosť, aby sa v oblečení maznáčik cítil pohodlne a zároveň bol chránený. Pre nadmerne veľkých miláčikov je ideálna mikina pre psa XXL.

Aby mikiny  pre psa pekne sedeli, je dôležité správne zmerať veľkosť

Aby mikiny pre psa ochránili maznáčika pred nepriaznivým počasím, je potrebné, aby mali správnu veľkosť. Svojho miláčika merajte vždy v stoji – najskôr zmerajte dĺžku chrbta od kohútika ku koreňu chvosta a potom zmerajte obvod hrudníka a krku v najširšom mieste. Aby mikina pre psa nebola veľmi tesná, pripočítajte k výsledku pár centimetrov navyše. Aby mikina pre psa ešte lepšie sedela, môžete zmerať aj obvod brucha a stehna.

Okrem rozmerov je dôležité aj to, aký majú mikiny pre psov strih. Dbajte teda na to, aby oblečenie psíka nikde neškrtilo, neťahalo či naopak nebolo veľmi veľké.

To, či sú mikiny pre psov vhodné skôr na jar, jeseň, alebo zimu, záleží predovšetkým na použitom materiáli.

 • Vlna je hrejivá, mäkká, priedušná a má veľmi dlhú životnosť. Ľahko ale prefúkne.
 • Úplet je vlastne pletenina, ktorá však obsahuje aj elastan, čo dodáva oblečeniu vyššiu elasticitu.
 • Fleece je teplý a mäkký materiál. Veľkou výhodou je, že sa fleecová mikina pre psa nežmolkuje.
 • Bavlna je mäkký, príjemný a pevný prírodný materiál, ktorý je možné navyše ľahko vyprať v práčke.
 • Polyester je pomerne odolný, pevný a rýchloschnúci. Veľmi dobre drží tvar a málo sa krčí.

Akým spôsobom sa zapína mikina pre psa?

Mikiny pre psa bývajú väčšinou bez zapínania, teda vcelku s obliekaním cez hlavu maznáčika. Ak predsa len bude mať tento druh oblečenia zapínanie, stretnete sa predovšetkým s klasickým zipsom, alebo cvokmi.

Mikiny pre psov síce chránia maznáčika pred nepriaznivým počasím, avšak nepatria medzi nepremokavé oblečenie pre psov. Pokiaľ sa teda so svojim miláčikom chystáte vyraziť za dažďa, je vhodná buď pláštenka pre psa, alebo priamo nepremokavá bunda pre psa.

Mikiny pre psa sú k dispozícii aj v rôznych dizajnoch

Mikiny pre psa sú k dispozícii v nespočetných vyhotoveniach, a tak si vyberú ako milovníci jednoduchých strihov, tak aj zástancovia pestrofarebnejších odtieňov. Ak chcete ladiť so svojím miláčikom, zohnať sa dá aj rovnaká mikina pre psa ako aj pre  pána.

Viac
na stranu
Zobraziť 1 - 15 z 94 položiek
Zobraziť 1 - 15 z 94 položiek

Sledujte nás na Facebooku