Granule pre mačku | Krmivo pre mačky - Holisticke krmivo

Granule pre mačky

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Granule pre mačky 15 produkty

Granule pre mačky

Kvalitná výživa pre mačky je veľmi dôležitá. Granule pre mačky musia obsahovať optimálny pomer živín, vitamínov a minerálov, ktoré prispievajú ku kvalitnejšiemu a dlhšiemu životu bez zbytočných zdravotných ťažkostí. 

Granule pre mačky majú oproti ostatnému krmivu výhodu. 

Ak vyberáte krmivo pre mačky máte na výber z niekoľkých ...

Granule pre mačky

Kvalitná výživa pre mačky je veľmi dôležitá. Granule pre mačky musia obsahovať optimálny pomer živín, vitamínov a minerálov, ktoré prispievajú ku kvalitnejšiemu a dlhšiemu životu bez zbytočných zdravotných ťažkostí. 

Granule pre mačky majú oproti ostatnému krmivu výhodu. 

Ak vyberáte krmivo pre mačky máte na výber z niekoľkých variantov. Strava sa delí na suchú a mokrú, kde každá z nich ponúka iné prednosti. Medzi suchú sa radia práve granule pre mačky – aké sú ich výhody a nevýhody?

 • + Obsahujú vyvážený pomer živín.
 • + Tvrdá konzistencia posilňuje zuby aj čeľuste.
 • + Táto forma krmiva má vysokú trvanlivosť.
 • + Môžete ich skladovať prakticky kdekoľvek.
 • + Neosychajú tak ako mokré krmivá pre mačky.
 • - Sú o niečo menej voňavejšie a vyberavým mačkám nemusia chutiť.
 • - Po otvorení sa aróma rýchlo vytráca, čím rastie šanca, že mačke granule prestanú chutiť.

Ako zabezpečiť tie najchutnejšie a najlepšie granule pre mačky?

Môže sa stať, že mačka granule odmieta, pretože nie sú také šťavnaté ako iné krmivo. To vyriešite tak, že ich polejete trochou mäsovej šťavy, vývarom alebo ich namiešate s konzervou, čím získate tie najlepšie granule pre mačky. Pomôže tiež časté striedanie príchutí krmiva.

Granule pre mačky vyberajte s ohľadom na vek a veľkosť

V každom veku potrebuje mačka odlišný pomer živín a vitamínov, preto vyberajte granule pre mačky podľa jej veku. Pri výbere je zároveň potrebné rozlišovať rozdiel medzi veľkou a malou mačkou. Narazíte tiež na mäkké mačacie granule, ktoré sú vhodné pre mačiatka alebo starších maznáčikov, ktorí majú problémy so žuvaním.

 • Granule pre mačiatka mávajú vyšší obsah tukov, vitamínov a minerálov. Kúsky granúl sú navyše menšie.
 • Granule pre dospelé mačky majú typicky vysoký podiel bielkovín. Kúsky granúl bývajú väčšie.
 • Granule pre staršie mačky môžu obsahovať viac minerálov a ďalších prvkov. Majú nižšiu energetickú hodnotu.
VekVekové rozmedzieOznačenie vhodných granúl
Mačiatko/juniordo 12. mesiacaKitten, Junior
Dospelá mačka12. mesiac – 7. rokAdult
Stará mačka/seniornad 7 rokovSenior

Kastrované mačky si zaslúžia zvláštnu starostlivosť. Sú náchylnejšie na vznik obezity a často mávajú urologické problémy. Pre takých jedincov vyberajte granule pre kastrované mačky.

Najkvalitnejšie granule pre mačky sú tie ktoré obsahujú čo najvyšší obsah mäsa

Zloženie je jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere. Aby ste svojej mačičke zaistili kvalitnú stravu, vyberajte granule pre mačky s vysokým obsahom mäsa – ten by mal byť minimálne 30 %. Čo ďalšie je potrebné sledovať?

 1. Tuky sú neoddeliteľnou súčasťou granúl. Podiel tuku by mal zodpovedať aktivite vašej mačky – čím viac je aktívna, tým viac tuku si môže dovoliť. Pre lenivého maznáčika je vhodný nižší obsah tuku, teda okolo 9 %.
 2. Konzervanty nie sú vhodnou prísadou do krmiva pre mačky. Pokiaľ sa v granuliach vyskytujú, dbajte na to, aby boli prírodné. Ide väčšinou o vitamín C alebo E.
 3. Farbivá by sa v krmive v žiadnom prípade nemali vyskytovať. Vyberajte mačacie granule v prirodzenom sfarbení, nie podivne farebné, ktoré nie sú pre mačku ničím prínosné a mohli by spôsobiť nadúvanie.

Granule pre mačky bez obilnín predchádzajú alergiám

Granule pre mačky bez obilnín sú vhodné pre miláčikov trpiacich alergiou či neznášanlivosťou. Všeobecne navyše platí, že čím viac je v krmive obilnín, tým menej je v ňom mäsa a dochádza k vyššej spotrebe. Alternatívnym kŕmením pre citlivých jedincov môže byť tiež hypoalergénne krmivo pre mačky bez surovín, ktoré najčastejšie vyvolávajú alergie.

Diétne granule pre mačky: Dbajte na zdravie vášho maznáčika

Diétne granule pre mačky sú tu pre všetkých miláčikov, ktorí z určitých dôvodov nemôžu prijímať bežnú stravu. Diétne krmivo je vhodné pre staré, chorľavé či kastrované mačky, a zároveň podporí vášho maznáčika v ceste za normálnou zdravou váhou. Nielen u ľudí, ale aj u zvierat môže viesť nadváha k rozvoju ochorení, a tak je dôležité kontrolovať zdravú a vyváženú stravu aj u mačiek.

Pokiaľ chcete kvalitné granule pre mačky, vyhnite sa tým najlacnejším

Najlacnejšie granule pre mačky zďaleka neobsahujú taký obsah mäsa a živín, koľko vaša mačka potrebuje. Aby dostala potrebnú výživu, bude jesť viac, a vy tak budete musieť nakupovať častejšie. Zlý prísun živín sa zároveň môže odraziť na jej srsti, celkovom zdraví a imunite. Rozhodne teda na kvalite nešetrite, ale skôr nakupujte formou výhodnejších balení či v zľavách.

Granule pre mačky: väčšie balenie vám ušetrí peňaženku ale i čas 

Ak chcete ušetriť, ale nie na úkor kvality, výhodnejšie vás vyjde väčšie balenie. Napríklad granule pre mačky 8 kg vám ušetria čas nad premýšľaním aj nakupovaním ďalšieho krmiva. Veľké balenia sa navyše veľmi ľahko skladujú. A ak máte istotu, že vašej mačke skutočne chutia a nie je vyberavá, kúpte jej rovno granule pre mačky 20 kg.

Barely na granule pre mačky vám pomôžu uskladniť kúpené objemné balenia s krmivom.

Viac
Zobraziť 1 - 15 z 15 položiek
Zobraziť 1 - 15 z 15 položiek

Sledujte nás na Facebooku