Misky pre hlodavce | Napájačky pre malé zvieratá - Holisticke krmivo

Misky a napájačky

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Misky a napájačky 26 produkty

Misky a napájačky pre hlodavce a malé zvieratá

Miska a napájačka pre hlodavce sú nevyhnutnou výbavou každej klietky pri chove malých zvierat. Či už chováte králika, škrečka, morské prasiatko, alebo ježka, bez tohto základného príslušenstva sa určite nezaobídete. Aké druhy misky a napájačky pre hlodavce si môžete vybrať, kedy sa hodia jasličky al...

Misky a napájačky pre hlodavce a malé zvieratá

Miska a napájačka pre hlodavce sú nevyhnutnou výbavou každej klietky pri chove malých zvierat. Či už chováte králika, škrečka, morské prasiatko, alebo ježka, bez tohto základného príslušenstva sa určite nezaobídete. Aké druhy misky a napájačky pre hlodavce si môžete vybrať, kedy sa hodia jasličky alebo gule na seno a na čo sa pri výbere tejto výbavy vlastne zamerať?

Misky a napájačky pre hlodavce vyberte podľa druhu zvieratka

Pri výbere misky a napájačky pre hlodavce zohľadnite predovšetkým veľkosť vášho zvieratka. Malé hlodavce by mohli mať problém dočiahnuť na veľké misky, naopak, väčšie zvieratká môžu menšie misky ľahko prevrátiť. Okrem veľkosti a objemu je potrebné brať do úvahy aj materiál vyhotovenia. 

 • Betónové a keramické misky sú veľmi praktickým riešením. Zvieratko ich totiž len tak neprevráti a odolávajú aj ostrým zúbkom hlodavcov. Navyše sa ľahko udržujú v čistote.
 • Plastové misky potešia nižšou cenou a ľahkou údržbou, zvieratko ich však môže nechtiac prevrátiť. Nie sú vhodnou voľbou pre väčšie hlodavce, ktoré s obľubou niečo okusujú.
 • Kovové misky sa ľahko udržujú v hygienickej čistote a vynikajú aj pomerne vysokou stabilitou.
 • Drevené misky vďaka prírodnému vzhľadu krásne zapadnú do každej klietky. Majú ale o niečo nižšiu životnosť, pretože ich hlodavce rady okusujú.
 • Sklenené misky majú nenáročnú údržbu, je ale potrebná obozretnosť pri manipulácii s nimi, sú totiž krehké.

Napájačka pre hlodavce je praktická pre škrečkov i králikov

Miska sa u malých zvierat často používa výhradne na krmivo, na podávanie vody potom slúži napájačka pre hlodavce. Na rozdiel od vody v miske, voda v napájačke vydrží čistá dlhšie, pretože ju zviera nemôže znečistiť. Je možné ju použiť pre úplnú väčšinu hlodavcov všetkých veľkostí. Model s úchytkami či drôtikmi slúži na umiestnenie do klietky, napájačka pre hlodavce s prísavkou patrí zase do sklenených terárií.

Objem napájačky pre hlodavce vyberajte podľa veľkosti zvieratka. Drobným škrečkom postačí náustok s malým objemom, kdežto pre morča či králika je vhodnejšia objemnejšia napájačka, ktorú nebudete musieť tak často dopĺňať.

Jasličky a gule na seno pomôžu udržať v klietke poriadok

Ak chováte domáceho maznáčika, ktorého dennou obživou je sušená tráva, jasličky ako kŕmidlá a špeciálne závesné gule na seno vám pomôžu udržať obydlie zvieraťa v čistote, a navyše v klietke skvele vyzerajú.

 • Jasličky na seno vyberajte podľa veľkosti. Škrečkovi ako kŕmidlo bohato postačia malé jasličky, ktoré by však potrebu králika rozhodne neuspokojili a naopak.
 • Gule na seno, čiže závesné kŕmidlo, spojí príjemné s užitočným. Pri konzumácii sena z gule sa totiž zviera nielen zasýti, ale aj pekne zabaví.

U nás nájdete veľký výber rôznych misiek a napájačiek pre hlodavce. Jednoducho a bezpečne sa nechajú pripevniť do každej klietky. Chceli by ste, aby Váš králik či morča našli svoj ​​denný prídel sena stále na rovnakom mieste? Práve k tomu slúži kôš a ostatné držiaky na seno. Tie sú nevyhnutným vybavením do klietky aj výbehu každého morčaťa či zajačika. Tu zaručene nájdete ten správny kôš na seno aj do klietky či výbehu Vášho zvieracieho miláčika.

Viac

Podkategórie

 • Misky pre hlodavce

  Misky pre hlodavce a malé zvieratá

  Misky pre hlodavce vieme doručiť do 24hodín od objednávky! Stačí, aby bol vybraný tovar na sklade. Vytvorte si objednávku z pohodlia domova a nechajte si ju doručiť na vašu adresu, alebo na jednu z našich predajní. Nakupovať u nás je hračka.

  Prečo nakupovať Misky pre hlodavce na Holistickekrmivo.sk ?

  • Sme firma s dlhoročnou históriou a bohatými skúsenosťami.
  • Pri každom tovare hneď vidíte, či je skladom a tento tovar Vám následne odošleme do 24 hodín. 
  • Prijímame väčšinu typov platieb.
  • Vrátenie môžete vykonať do 14dní od nákupu.
  • Potrebujete poradiť? Stačí nás len kontaktovať.
  • Náš sortiment neustále dopĺňame o nový tovar.
  • Pri každom produkte nájdete všetky dôležité informácie. Pri niektorých z nich aj používateľské recenzie, ktoré vám pomôžu s výberom.

  Na čo sa zamerať, ak vyberáte Misky pre hlodavce do klietok pre malé zvieratá?

  Ak si chcete zaobstarať Misky pre hlodavce, je tu pár aspektov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho správneho výrobku. Môžete využiť filter produktov a zúžiť si tak ponuku šitú na mieru vašim preferenciám. Rovnako odporúčame využiť zoradenie podľa obľúbenosti či ceny.

  Misky pre hlodavce nájdete v širokej ponuke u nás. Pridajte si ich do výbavy klietky pre malé hlodavce.

  Ak vás zaujíma tovar z hľadiska ceny, pozrite sa na najlacnejšie Misky pre hlodavce, alebo vyberte typ zoradenia od najdrahšieho.

 • Napájačky pre hlodavce

  Napájačky pre hlodavce a malé zvieratá

  Napájačka pre hlodavce je pre tieto malé tvory žijúce v klietke nevyhnutná. V miske sa totiž voda ľahko znečistí, navyše ju zviera môže prevrátiť. Napájačka pre hlodavce mu tak zaistí stály prísun čerstvej a čistej vody.

  Aké výhody prináša napájačka pre hlodavce?

  Napájačka pre hlodavce rôznych typov sa používa pri chove hlodavcov aj hospodárskych zvierat. Jej obľuba medzi chovateľmi je pochopiteľná, oproti miskám na vodu totiž prináša veľa výhod:

  • Zviera nemôže vodu v napájačke znečistiť.
  • Napájačky pre hlodavce sa nedajú prevrátiť.
  • Zaisťuje dlhodobý prísun čistej vody.
  • Chovateľ má jednoduchý prehľad o množstve vody.
  • Zviera sa z napájačky pre hlodavce ľahko naučí piť.

  Napájačka pre hlodavce podľa typu: čím sa jednotlivé varianty líšia?

  Napájačka pre hlodavce sa v základe líši spôsobom jej fungovania. Aký je rozdiel medzi jednotlivými druhmi napájačiek?

  • Hladinové napájačky pre hlodavce sú v spodnej časti vybavené miskou, do ktorej sa automaticky dávkuje voda. Zviera z nej teda môže piť klasickým spôsobom.
  • Niplové napájačky pre hlodavce sa používajú najmä do králikární. Niplové napájadlo pre hlodavce väčšinou býva zavesené na dvierkach králikárne a nádobka disponuje hladinovým plavákovým ventilom.
  • Automatické napájačky pre hlodavce sú pripojené na prívod vody. Používajú sa predovšetkým vo veľkochovoch.

  Univerzálne napájačky pre hlodavce

  Univerzálne napájačky pre hlodavce sa bežne používajú u malých hlodavcov. Napájadlo pre hlodavce je vybavené zakrivenou nerezovou trubičkou, ktorou preteká voda z nádobky. Na konci tejto trubičky sa nachádza guľôčka, ktorej pohybom pri saní dochádza k prietoku vody.

  Stretnúť sa môžete aj s pojmom vyhrievané napájačky pre hlodavce. Tie sa používajú aj vo vonkajších chovoch hospodárskych zvierat, napríklad sliepok či dobytka. Zabezpečujú, že v zimných mesiacoch zvieratám voda nezamrzne.

  Sklenená napájačka pre hlodavce alebo plastová?

  Pri výbere hrá úlohu aj materiál. V čom je lepšia sklenená napájačka pre hlodavce a v čom plastový variant? Oba druhy majú svoje výhody aj nevýhody, ktoré je potrebné zohľadniť.

  • Sklenené napájačky pre hlodavce sa ľahko udržiavajú v čistote a vyzerajú dobre aj po dlhom používaní, navyše ich zvieratko nerozhryzie. Možno ich ale rozbiť, pokiaľ sa teda o zviera bude starať dieťa, nie je sklenená napájačka pre hlodavce príliš vhodná.
  • Plastové napájačky pre hlodavce sú odolnejšie proti rozbitiu, ostré zuby hlodavca ich ale môžu poškodiť. Preto sa pripevňujú z vonkajšej časti klietky a dovnútra sa prestrčí len trubička. Časom môže plastová napájačka pre hlodavce začať žltnúť.
  Napájadlo pre hlodavce je potrebné každý deň čistiť, a to nielen jej samotnú nádobu, ale aj trubičku, ktorou preteká voda. Pri zanedbaní údržby sa v napájačke môžu začať tvoriť usadeniny.

  Objem napájačky pre hlodavce voľte podľa chovaného zvieraťa

  Objem napájačky pre hlodavce je pri výbere dôležitým parametrom. Napájačka pre hlodavce by nemala byť príliš malá, ani naopak zbytočne veľká, aby sa v nej voda nekazila. Objem vyberajte podľa množstva vody, ktoré zviera počas dňa vypije. Orientačne sa dá objem napájačky rozdeliť podľa druhu hlodavca:

  • Napájačky pre škrečky môžu byť menšie, a to od 100 ml do približne 400 ml.
  • Napájačky pre morčatá vyberajte v objeme 300 – 500 ml.
  • Napájačky pre králiky môžu byť objemnejšie, teda od 500 ml vyššie. Ak chováte králikov viac, voľte napájačky s objemom aspoň 1 liter.

  Čo ďalšie zohľadniť pri výbere napájačky pre hlodavce?

  Na správnu funkčnosť a komfortnú obsluhu je potrebné pri výbere napájačky pre hlodavce zohľadniť aj niekoľko ďalších prvkov. Medzi ne patrí spôsob uchytenia, ale aj použité tesnenie či typ otvárania.

  Napájačka pre hlodavce a jej uchytenie k ubikácii

  Aby napájačka pre hlodavce plnila svoju funkciu čo najlepšie, je tiež potrebné zohľadniť, na aký typ ubikácie ju budeme lepiť. Tradičné uchytenie na klietku spoľahlivo zaistí drôtik či skrutkovacia úchytka. Pokiaľ zviera chováte v teráriu, bude ideálne napájadlo pre hlodavce s prísavkou.

  Napájačka pre králiky a ostatné hlodavce by mala mať dobré tesnenie

  Pretekajúca napájačka narobí viac škody ako úžitku, preto pri výbere zohľadnite aj kvalitu tesnenia. Tú bohužiaľ nejde pohľadom spoznať, preto sa pri výbere inšpirujte aj skúsenosťami a recenziami ostatných chovateľov.

  Napájačka pre hlodavce sa môže líšiť aj spôsobom otvárania

  Napájačka pre hlodavce môže mať dva typy otvárania, a to vrchné a spodné.

  • Vrchné otváranie je často odklápacie a umožní vám doplniť vodu bez toho, aby ste museli napájačku vybrať z klietky. Tento typ otvárania oceníte vo veľkochovoch alebo v prípade, že vodu dopĺňate niekoľkokrát za deň.
  • Spodné otváranie napájačky môže byť riešené zátkou alebo skrutkovacím systémom. Hodí sa na bežné používanie, do veľkochovov toto riešenie nie je príliš praktické.

  Napájačka pre hlodavce môže byť ozdobou ubikácie vášho maznáčika. V dnešnej dobe môžete vyberať z najrôznejších farieb a dizajnov napájačiek.

 • Kŕmidlá a jasličky

  Kŕmidlá a jasličky pre hlodavce

  Kŕmidlá a jasličky pre hlodavce vieme doručiť do 24hodín od objednávky! Stačí, aby bol vybraný tovar na sklade. Vytvorte si objednávku z pohodlia domova a nechajte si ju doručiť na vašu adresu, alebo na jednu z našich predajní. Nakupovať u nás je hračka.

  Prečo nakupovať Kŕmidlá a jasličky pre hlodavce na Holistickekrmivo.sk ?

  • Sme firma s dlhoročnou históriou a bohatými skúsenosťami.
  • Pri každom tovare hneď vidíte, či je skladom a tento tovar Vám následne odošleme do 24 hodín. 
  • Prijímame väčšinu typov platieb.
  • Vrátenie môžete vykonať do 14dní od nákupu.
  • Potrebujete poradiť? Stačí nás len kontaktovať.
  • Náš sortiment neustále dopĺňame o nový tovar.
  • Pri každom produkte nájdete všetky dôležité informácie. Pri niektorých z nich aj používateľské recenzie, ktoré vám pomôžu s výberom.

  Na čo sa zamerať, ak vyberáte Kŕmidlá a jasličky pre hlodavce do klietok?

  Ak si chcete zaobstarať Kŕmidlá a jasličky pre hlodavce, je tu pár aspektov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho správneho výrobku. Môžete využiť filter produktov a zúžiť si tak ponuku šitú na mieru vašim preferenciám. Rovnako odporúčame využiť zoradenie podľa obľúbenosti či ceny.

  Kŕmidlá a jasličky pre hlodavce nájdete v širokej ponuke u nás. Pridajte si ich do výbavy ku vaše klietke pre hlodavce.

  Ak vás zaujíma tovar z hľadiska ceny, pozrite sa na najlacnejšie Kŕmidlá a jasličky pre hlodavce, alebo vyberte typ zoradenia od najdrahšieho.

 • Gule na seno

  Gule na seno pre hlodavce

  Gule na seno pre hlodavce vieme doručiť do 24hodín od objednávky! Stačí, aby bol vybraný tovar na sklade. Vytvorte si objednávku z pohodlia domova a nechajte si ju doručiť na vašu adresu, alebo na jednu z našich predajní. Nakupovať u nás je hračka.

  Prečo nakupovať Gule na seno pre hlodavce na Holistickekrmivo.sk ?

  • Sme firma s dlhoročnou históriou a bohatými skúsenosťami.
  • Pri každom tovare hneď vidíte, či je skladom a tento tovar Vám následne odošleme do 24 hodín. 
  • Prijímame väčšinu typov platieb.
  • Vrátenie môžete vykonať do 14dní od nákupu.
  • Potrebujete poradiť? Stačí nás len kontaktovať.
  • Náš sortiment neustále dopĺňame o nový tovar.
  • Pri každom produkte nájdete všetky dôležité informácie. Pri niektorých z nich aj používateľské recenzie, ktoré vám pomôžu s výberom.

  Na čo sa zamerať, ak vyberáte Gule na seno pre hlodavce do klietok?

  Ak si chcete zaobstarať Gule na seno pre hlodavce, je tu pár aspektov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho správneho výrobku. Môžete využiť filter produktov a zúžiť si tak ponuku šitú na mieru vašim preferenciám. Rovnako odporúčame využiť zoradenie podľa obľúbenosti či ceny.

  Gule na seno pre hlodavce nájdete v širokej ponuke u nás. Pridajte si ich do výbavy ku vaše klietke pre hlodavce.

  Ak vás zaujíma tovar z hľadiska ceny, pozrite sa na najlacnejšie Gule na seno pre hlodavce, alebo vyberte typ zoradenia od najdrahšieho.

na stranu
Zobraziť 1 - 15 z 26 položiek
Zobraziť 1 - 15 z 26 položiek

Sledujte nás na Facebooku