Klietky pre škrečka | Potreby pre hlodavce - Holisticke krmivo

Klietky pre škrečky

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Klietky pre škrečky 10 produkty

Klietky pre škrečky

Klietka pre škrečka je nevyhnutná pri chove škrečkov. Pri správnom výbere sa stane obľúbeným miestom vášho miláčika. Škrečok v nej strávi všetok čas svojho života. Klietky pre škrečky sa líšia vo veľkosti, v materiáloch aj v iných parametroch.

Terárium, akvárium alebo klietka pre škrečka?

Zháňate nový domov pre svojho maznáči...

Klietky pre škrečky

Klietka pre škrečka je nevyhnutná pri chove škrečkov. Pri správnom výbere sa stane obľúbeným miestom vášho miláčika. Škrečok v nej strávi všetok čas svojho života. Klietky pre škrečky sa líšia vo veľkosti, v materiáloch aj v iných parametroch.

Terárium, akvárium alebo klietka pre škrečka?

Zháňate nový domov pre svojho maznáčika a neviete, čo vybrať? Niekomu vyhovuje viac klietka pre škrečka a iným zase terárium alebo akvárium. V ponuke nájdete aj prenosný box pre škrečka, ktorý využijete pri cestovaní. Pozrite sa na ich hlavné rozdiely a zistite, čo bude ideálnou voľbou pre vás.

 • Klietka pre škrečky má obvykle nižšiu hmotnosť a zároveň vnútri klietky neustále koluje vzduch.
 • Terárium a akvárium poskytuje výborný výhľad a škrečky nemôžu preliezť cez mriežky.
 • Box pre škrečka je prenosný, takže je vhodný najmä na časté cestovanie.

Klietky pre škrečka a ich výhody aj nevýhody

Klietky pre škrečka majú v porovnaní s teráriami alebo akváriami niekoľko výhod. Majú však aj nevýhody, ktoré je potrebné pri výbere zohľadniť. Aké výhody vám klietka prinesie?

 • + Má menšiu hmotnosť.
 • + Klietku nie je potrebné tak často vymývať.
 • + Ponúka výborný obeh vzduchu.
 • + Škrečok môže po mrežiach šplhať.
 • + Možno ju prenášať.
 • + Často môžete dovnútra prirobiť poschodie.
 • - Z klietky pre škrečky niekedy vypadáva podstielka.
 • - Do niektorých klietok býva horší výhľad.
 • - Škrečok môže preliezať medzi mrežami.

Sú lepšie malé alebo veľké klietky pre škrečky?

Veľkosť klietky pre škrečky patrí medzi veľmi dôležitý parameter pri výbere. Pokiaľ by škrečok nemal dostatok priestoru na pohyb, bol by nešťastný a mohla by sa u neho vyvinúť mozgová choroba. Nezabudnite premýšľať nad tým, do akej veľkosti váš druh škrečka dorastie. Niektoré druhy priamo vyžadujú veľké klietky pre škrečka.

 • Veľká klietka pre škrečka prinesie maznáčikovi väčší priestor na hranie. Zároveň klietku vyžijete pre viac škrečkov.
 • Malá klietka pre škrečky je vhodná pre jedného menšieho hlodavca. Využijú ju tí, ktorí majú doma málo priestoru.

Aká veľká by mala byť klietka pre škrečka džungarského alebo roborovského?

Tento druh škrečka horšie šplhá a nevyžaduje toľko aktivity, takže klietka pre škrečka džungarského nemusí mať veľké rozmery. Patrí skôr medzi pokojných jedincov, ktorí vyžadujú spoločnosť iných škrečkov a nepotrebujú veľký výbeh. Škrečok džungarský sa spolu so škrečkom roborovským radia medzi menšie hlodavce, takže im bude stačiť malá klietka.

Aká je vhodná klietka pre škrečka sýrskeho?

Klietka pre škrečka sýrskeho by určite mala mať väčšie rozmery. Tento druh škrečka sa radí medzi väčšie, teda potrebuje viac priestoru. Zároveň je veľmi vhodný pre deti, má pokojnú povahu a často spí. Deti sa s ním tak môžu maznať. Vďaka jeho väčším rozmerom sa aj ľahšie drží.

Klietky pre škrečky a iné hlodavce sa väčšinou odporúčajú kupovať s rozmermi minimálne 60 × 40 cm. V prípade terária je potrebné zvoliť väčšie rozmery, a to aspoň 80 × 40 cm.

Klietka pre škrečka podľa materiálu – aký vybrať?

Premýšľate, či bude lepšia klietka pre škrečka drevená alebo plastová? V prípade hlodavcov sa obvykle odporúča vyberať z drevených materiálov. Škrečky totiž radi okusujú a brúsia si zuby a plast by im mohol ublížiť. Pokiaľ u vás predsa vyhrá plastová klietka pre škrečka, dbajte na jej kvalitné vyhotovenie. Oba tieto materiály sú väčšinou doplnené kovom.

Plastová klietka pre škrečky je ľahšia a lacnejšia

Plastová klietka pre škrečky je najčastejším a najlacnejším variantom. Má plastové dno a môže byť vybavená plastovým vrchom alebo kovovou mriežkou. Z plastu býva najčastejšie vyrobený aj prepravný box, ktorý je vďaka svojmu materiálu ľahký a ľahko sa vám tak s ním bude manipulovať.

Drevená klietka pre škrečka je prírodným variantom

Drevená klietka pre škrečka je pre vášho maznáčika vhodnejším variantom. Je vyrobená z prírodného materiálu, takže sa v nej bude vášmu škrečkovi lepšie bývať. Navyše ju môže zdravo okusovať a vy ho nemusíte neustále kontrolovať. Drevená klietka je vhodná aj na záhradu, poprípade na verandu alebo balkón.

Ako správne vybaviť klietky pre škrečka?

Zaobstarávate si nového maznáčika a neviete, čo všetko bude potrebovať? Klietky pre škrečka by mali byť vybavené napájačkou na vodu, miskou na krmivo, postieľkou na seno, poprípade ďalšou miskou, napríklad na ovocie. Misky by mali byť ideálne z keramiky alebo porcelánu, aby ich váš maznáčik nerozhrýzol či neprevrhol.

Dôležitý je aj výber podstielky, ktorých nájdete hneď niekoľko. Vyberať môžete medzi hoblinami, kukuričným stelivom, drevenými peletami či drevitou vlnou.

Klietka pre škrečky s tunelom, kolotočom a inými hračkami

Keďže škrečky milujú preliezanie a ukrývanie sa, mohla by sa im páčiť klietka s tunelom. A ak si ju chcete ešte vylepšiť, môžete si ku klietke zaobstarať aj množstvo iných doplnkov, ako je kolotoč, prekážka či lezecká stena. 

Hračky nutne kupovať nemusíte, ľahko si vystačíte napríklad s rolkou od toaletného papiera. Škrečky sa radi schovávajú, rolka bude preto ideálna.

Dôležité sú aj hračky na hlodanie

Zamerajte sa aj na to, aby mal škrečok v klietke niečo na okusovanie. Vhodné sú drevené produkty, ktoré sú pre hlodavce neškodné. Zaobstarať mu môžete aj rôzne pochúťky, ktoré sú vhodné na hlodanie. Vďaka tomu si škrečok brúsi zuby a predchádza sa tak prípadným problémom s ďasnami.

Majte však na pamäti, že škrečka by ste nemali kŕmiť sladkosťami, mäsom či cestovinami. Maznáčikovi vyberajte iba stravu pre neho určenú.

Klietka pre škrečky – kam ju najlepšie umiestniť?

Klietka pre škrečky by nemala byť umiestnená v prievane či v chladnej miestnosti. Ideálne je, ak ju umiestnite na poličku, komodu či koberec, od podlahy totiž môže ísť chlad. Najvhodnejšou miestnosťou je detská alebo obývacia izba či spálňa, majte však na pamäti, že škrečok môže byť v noci aktívny.

Prenosná klietka pre škrečka je vhodná na časté cestovanie

Cestujete často a svojho maznáčika si beriete so sebou? Prenosná klietka pre škrečka bude pre vás vhodným variantom. Slúži ako klietka, ale zároveň aj prepravka, preto je vybavená držadlom. Táto prenosná klietka je väčšinou uzavretá, aby z nej nevypadávalo seno alebo hobliny. Má však malé otvory, vďaka ktorým dovnútra prúdi čerstvý vzduch.

Viac
Zobraziť 1 - 10 z 10 položiek
Zobraziť 1 - 10 z 10 položiek

Sledujte nás na Facebooku