Krmítka pre vonkajšie vtáky | Pre vonkajšie vtáctvo - Holisticke krmivo

Krmítka pre vtáky

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Krmítka pre vtáky 9 produkty

Krmítka pre vtáky

Ak máte radi zvieratá, určite by vám v záhrade nemalo chýbať krmítko pre vtáky. Vonkajšie vtáčiky iste ocenia vašu pomocnú ruku predovšetkým v zime, kedy je pre nich ťažké zohnať potravu. Aké krmítko pre vtáčiky vybrať, alebo kam ho umiestniť?

Krmítko pre vtáky priláka operených návštevníkov, ktorí v lete pomôžu záhrade zbaviť ...

Krmítka pre vtáky

Ak máte radi zvieratá, určite by vám v záhrade nemalo chýbať krmítko pre vtáky. Vonkajšie vtáčiky iste ocenia vašu pomocnú ruku predovšetkým v zime, kedy je pre nich ťažké zohnať potravu. Aké krmítko pre vtáčiky vybrať, alebo kam ho umiestniť?

Krmítko pre vtáky priláka operených návštevníkov, ktorí v lete pomôžu záhrade zbaviť sa škodcov, v zime zase rozžiaria zasneženú krajinu. Pre vtáky je obzvlášť dôležité správne zimné dokrmovanie, s ktorým je vhodné začať už od jesene, aby si na krmítko vtáčiky zvykli.

Pri výbere rozlišujte búdky a krmítka pre vtáky. Búdky totiž slúžia výhradne na letné hniezdenie, kedy simulujú vtáčí prirodzený domov. Krmivo do nich nikdy nesypte, od toho sú kŕmidlá.

Ako vybrať to najlepšie krmítko pre vtáčiky?

Krmítko pre vtáčiky môže mať mnoho podôb a variantov. V prvom rade vyberajte podľa typu, ktorý vás zaujal, ale aj podľa plánovaného umiestnenia a spôsobu zavesenia. Tomu samozrejme prispôsobte aj materiál celej konštrukcie.

Skontrolujte, či má vaše krmítko pre vtáky odvodňovacie otvory, aby v ňom nestála voda a semienka neplesniveli. Odporúčané sú aj zvýšené okraje, ktoré udržia potravu.

Vhodný typ kŕmidla pre vtáčiky

Najbežnejším typom kŕmidla pre vtáčiky je klasické zastrešené, ktoré pripomína otvorenú búdku. Strieška zaistí, aby na plochu s krmivom nenapadol sneh a semienka nenavlhli. Ďalej sa ponúkajú otvorené podnosy či závesné pologule, vďaka ktorým majú vtáky ľahký prístup k potrave. Posledným typom sú vtáčie krmítka so zásobníkom.

Populárne sú tiež vtáčie krmítka na lojové gule, ktoré predstavujú akýsi závesný držiak, do ktorého sa následne vkladajú delikátne lojové gule.

Kam umiestniť krmítko pre vtáky? Na balkón, parapet či do záhrady

Ak váhate, kam umiestniť krmítko pre vtáky, treba pamätať na základné pravidlá. Najlepšie urobíte, ak vyberiete miesto v srdci prírody – medzi stromami, kríkmi, uprostred záhrady. Samozrejme krmítka pre vtáky môžete postaviť či zavesiť aj na balkón. Kŕmidlá pre jednotlivé miesta sa líšia a je potrebné sa zamyslieť nad dispozíciou miesta.

  1. Kŕmidlo pre vtáky na balkón so širokou otvorenou plochou sa pripevňuje k balkónovému zábradliu.
  2. Záhradné krmítko pre vtáky ponúka hneď niekoľko spôsobov upevnenia a vyrába sa v rôznych variantoch.
  3. Vtáčie krmítko na okno upevníte prísavkami, navyše umožnia pozorovať vtáčiky z bezprostrednej blízkosti.
  4. Krmítko pre vtáčiky na parapet uvítajú predovšetkým obyvatelia panelových domov bez balkóna.

Krmítka pre vtáčiky a ďalšie pravidlá umiestnenia

Ideálne miesto pre krmítka pre vtáčiky bude na záveternej južnej či východnej strane. Ďalej dbajte na to, aby sa ku krmítku nedostali mačky. Ako už bolo spomenuté, krmítka pre vtákov zaveste a naplňte pred začiatkom zimy, aby vtáky vedeli, kde potravu neskôr nájdu.

Spôsoby upevnenia vhodné pre krmítko pre vtáčiky

Krmítko pre vtáčiky možno upevniť niekoľkými spôsobmi, tie sa odvíjajú od typu krmítka. Pozrite sa na jednotlivé možnosti bližšie:

  • Závesné vtáčie krmítka kryté či otvorené sa vešajú na stromy v záhrade alebo na balkón.
  • Krmítko na tyči sa zapichuje do zeme tak hlboko, aby ustálo aj silný nápor vetra.
  • Nástenné krmítko pre vtáky sa skrutkuje napevno do steny a umožňuje vtákom ľahký prístup.
  • Krmítko pre vtáčiky s prísavkami býva ľahšie a upevňuje sa priamo na okno za pomoci prísaviek.
  • Vtáčie krmítko na zem býva zastrešené, násypné a pokladá sa priamo do trávy, odkiaľ vtáky zbierajú semienka.

Odolné a stabilné krmítko pre vtáky

Pri výbere vášho favorita zohľadnite aj to, z akého materiálu je krmítko pre vtáky vyrobené. Miesto, kde sa budú operenci stravovať, musí byť stabilné a odolné proti vetru. Voľte starostlivo, pretože od kvality vyhotovenia a typu materiálu sa odvíja životnosť krmítka pre vtákov. Aké materiály sa na výrobu používajú najčastejšie?

Tradičné drevené krmítko pre vtáky

Drevené krmítko pre vtáky predstavuje rokmi osvedčenú voľbu. Prírodný materiál vyniká stabilitou a pomerne dlhou životnosťou. Navyše drevené vtáčie krmítko vyzerá elegantne, nenápadne a esteticky príťažlivo. Jedinou nevýhodou je náročnejšia údržba, kedy je potrebné drevené kŕmidlo pre vtáčiky pravidelne čistiť, pretože v navlhnutej potrave sa množia baktérie. Raz za sezónu si tiež žiadajú ošetrenie vhodným prípravkom.

Dajte pozor, aké drevo vyberáte. Lacné smrekové a borovicové nepatria medzi tie s dlhou životnosťou.

Moderné plastové krmítka pre vtáky

Plast ako výrobný materiál na krmítka pre vtáky nie je vôbec zlá voľba, pretože je nepremokavý a tiež niečo vydrží. Vami zvolený kúsok nesmie vypúšťať nebezpečné látky a musí byť dostatočne odolný a robustný.

Univerzálne kovové krmítko pre vtáky

Krmítko pre vtáky z kovu je skvelým variantom, pretože kov je ekologickým a zároveň trvanlivým materiálom. Odolá snehu aj dažďu. Navyše budú kŕmidlá pre vtáčiky z kovu stabilné a narazíte na esteticky príťažlivé kúsky.

Viac
Zobraziť 1 - 9 z 9 položiek
Zobraziť 1 - 9 z 9 položiek

Sledujte nás na Facebooku