Napájačka do klietok pre hlodavce - Holisticke krmivo

Napájačky pre hlodavce

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Napájačky pre hlodavce 13 produkty

Napájačky pre hlodavce a malé zvieratá

Napájačka pre hlodavce je pre tieto malé tvory žijúce v klietke nevyhnutná. V miske sa totiž voda ľahko znečistí, navyše ju zviera môže prevrátiť. Napájačka pre hlodavce mu tak zaistí stály prísun čerstvej a čistej vody.

Aké výhody prináša napájačka pre hlodavce?

Napájačka pre hlodavce rôznych typov sa použ...

Napájačky pre hlodavce a malé zvieratá

Napájačka pre hlodavce je pre tieto malé tvory žijúce v klietke nevyhnutná. V miske sa totiž voda ľahko znečistí, navyše ju zviera môže prevrátiť. Napájačka pre hlodavce mu tak zaistí stály prísun čerstvej a čistej vody.

Aké výhody prináša napájačka pre hlodavce?

Napájačka pre hlodavce rôznych typov sa používa pri chove hlodavcov aj hospodárskych zvierat. Jej obľuba medzi chovateľmi je pochopiteľná, oproti miskám na vodu totiž prináša veľa výhod:

 • Zviera nemôže vodu v napájačke znečistiť.
 • Napájačky pre hlodavce sa nedajú prevrátiť.
 • Zaisťuje dlhodobý prísun čistej vody.
 • Chovateľ má jednoduchý prehľad o množstve vody.
 • Zviera sa z napájačky pre hlodavce ľahko naučí piť.

Napájačka pre hlodavce podľa typu: čím sa jednotlivé varianty líšia?

Napájačka pre hlodavce sa v základe líši spôsobom jej fungovania. Aký je rozdiel medzi jednotlivými druhmi napájačiek?

 • Hladinové napájačky pre hlodavce sú v spodnej časti vybavené miskou, do ktorej sa automaticky dávkuje voda. Zviera z nej teda môže piť klasickým spôsobom.
 • Niplové napájačky pre hlodavce sa používajú najmä do králikární. Niplové napájadlo pre hlodavce väčšinou býva zavesené na dvierkach králikárne a nádobka disponuje hladinovým plavákovým ventilom.
 • Automatické napájačky pre hlodavce sú pripojené na prívod vody. Používajú sa predovšetkým vo veľkochovoch.

Univerzálne napájačky pre hlodavce

Univerzálne napájačky pre hlodavce sa bežne používajú u malých hlodavcov. Napájadlo pre hlodavce je vybavené zakrivenou nerezovou trubičkou, ktorou preteká voda z nádobky. Na konci tejto trubičky sa nachádza guľôčka, ktorej pohybom pri saní dochádza k prietoku vody.

Stretnúť sa môžete aj s pojmom vyhrievané napájačky pre hlodavce. Tie sa používajú aj vo vonkajších chovoch hospodárskych zvierat, napríklad sliepok či dobytka. Zabezpečujú, že v zimných mesiacoch zvieratám voda nezamrzne.

Sklenená napájačka pre hlodavce alebo plastová?

Pri výbere hrá úlohu aj materiál. V čom je lepšia sklenená napájačka pre hlodavce a v čom plastový variant? Oba druhy majú svoje výhody aj nevýhody, ktoré je potrebné zohľadniť.

 • Sklenené napájačky pre hlodavce sa ľahko udržiavajú v čistote a vyzerajú dobre aj po dlhom používaní, navyše ich zvieratko nerozhryzie. Možno ich ale rozbiť, pokiaľ sa teda o zviera bude starať dieťa, nie je sklenená napájačka pre hlodavce príliš vhodná.
 • Plastové napájačky pre hlodavce sú odolnejšie proti rozbitiu, ostré zuby hlodavca ich ale môžu poškodiť. Preto sa pripevňujú z vonkajšej časti klietky a dovnútra sa prestrčí len trubička. Časom môže plastová napájačka pre hlodavce začať žltnúť.
Napájadlo pre hlodavce je potrebné každý deň čistiť, a to nielen jej samotnú nádobu, ale aj trubičku, ktorou preteká voda. Pri zanedbaní údržby sa v napájačke môžu začať tvoriť usadeniny.

Objem napájačky pre hlodavce voľte podľa chovaného zvieraťa

Objem napájačky pre hlodavce je pri výbere dôležitým parametrom. Napájačka pre hlodavce by nemala byť príliš malá, ani naopak zbytočne veľká, aby sa v nej voda nekazila. Objem vyberajte podľa množstva vody, ktoré zviera počas dňa vypije. Orientačne sa dá objem napájačky rozdeliť podľa druhu hlodavca:

 • Napájačky pre škrečky môžu byť menšie, a to od 100 ml do približne 400 ml.
 • Napájačky pre morčatá vyberajte v objeme 300 – 500 ml.
 • Napájačky pre králiky môžu byť objemnejšie, teda od 500 ml vyššie. Ak chováte králikov viac, voľte napájačky s objemom aspoň 1 liter.

Čo ďalšie zohľadniť pri výbere napájačky pre hlodavce?

Na správnu funkčnosť a komfortnú obsluhu je potrebné pri výbere napájačky pre hlodavce zohľadniť aj niekoľko ďalších prvkov. Medzi ne patrí spôsob uchytenia, ale aj použité tesnenie či typ otvárania.

Napájačka pre hlodavce a jej uchytenie k ubikácii

Aby napájačka pre hlodavce plnila svoju funkciu čo najlepšie, je tiež potrebné zohľadniť, na aký typ ubikácie ju budeme lepiť. Tradičné uchytenie na klietku spoľahlivo zaistí drôtik či skrutkovacia úchytka. Pokiaľ zviera chováte v teráriu, bude ideálne napájadlo pre hlodavce s prísavkou.

Napájačka pre králiky a ostatné hlodavce by mala mať dobré tesnenie

Pretekajúca napájačka narobí viac škody ako úžitku, preto pri výbere zohľadnite aj kvalitu tesnenia. Tú bohužiaľ nejde pohľadom spoznať, preto sa pri výbere inšpirujte aj skúsenosťami a recenziami ostatných chovateľov.

Napájačka pre hlodavce sa môže líšiť aj spôsobom otvárania

Napájačka pre hlodavce môže mať dva typy otvárania, a to vrchné a spodné.

 • Vrchné otváranie je často odklápacie a umožní vám doplniť vodu bez toho, aby ste museli napájačku vybrať z klietky. Tento typ otvárania oceníte vo veľkochovoch alebo v prípade, že vodu dopĺňate niekoľkokrát za deň.
 • Spodné otváranie napájačky môže byť riešené zátkou alebo skrutkovacím systémom. Hodí sa na bežné používanie, do veľkochovov toto riešenie nie je príliš praktické.

Napájačka pre hlodavce môže byť ozdobou ubikácie vášho maznáčika. V dnešnej dobe môžete vyberať z najrôznejších farieb a dizajnov napájačiek.

Viac
Zobraziť 1 - 13 z 13 položiek
Zobraziť 1 - 13 z 13 položiek

Sledujte nás na Facebooku