Kožený obojok pre psa, ale aj obojky pre psov z eko kože. - Holisticke krmivo

Kožené a koženkové obojky pre psov

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Kožené a koženkové obojky pre psov 34 produkty

Kožené obojky pre psov

Kožené obojky pre psov sú vďaka svojej dlhej životnosti a veľkej pevnosti obľúbené medzi psičkármi. Tiež by ste si ho chceli zaobstarať, ale neviete ako vybrať si ten správny kožený obojok pre psa? Samozrejme Vám poradíme, aké parametre by mali spĺňať kožené obojky pre veľké psy, alebo aj pre malé psíky tak, aby im padli n...

Kožené obojky pre psov

Kožené obojky pre psov sú vďaka svojej dlhej životnosti a veľkej pevnosti obľúbené medzi psičkármi. Tiež by ste si ho chceli zaobstarať, ale neviete ako vybrať si ten správny kožený obojok pre psa? Samozrejme Vám poradíme, aké parametre by mali spĺňať kožené obojky pre veľké psy, alebo aj pre malé psíky tak, aby im padli na krk ako uliate.

Kožené obojky pre psov – výhody a nevýhody

Kožené obojky pre psov majú svoje výhody aj nevýhody. Pripravili sme pre vás krátke zhrnutie tých najpodstatnejších.

  • Pevnosť a odolnosť materiálu.
  • Väčšie pohodlie vďaka mäkkej podšívke.
  • Pri správnej údržbe takýto obojok poslúži mnoho rokov.
  • Kožený obojok pre psov má vyššiu obstarávaciu cenu.
  • Väčšie opotrebovanie pri častom styku s vodou.
  • V porovnaní s textilnými je o niečo ťažší.

Na čo sa zamerať, ak vyberáte kožené obojky pre psov

Kožené obojky pre psov z hovädzej alebo byvolej kože sú z prírodného materiálu, a teda časom postupne zreje spoločne s vaším psím priateľom. Pri správnej údržbe poslúži aj niekoľkým generáciám, vždy však musí na mieru sedieť.

Hľadáte kožené obojky pre malých či veľkých psov?

Či už potrebujete kožené obojky pre veľké psy, či skôr pre tie menšie, uľahčíme vám hľadanie. Základným parametrom, podľa ktorého ich odporúčame zvoliť, je totiž veľkosť psíka, ktorú rozlišujeme do nasledujúcich štyroch kategórií:

  1. Malé (do 10 kg)
  2. Stredné (10 – 25 kg)
  3. Veľké (25 – 40 kg)
  4. Obrie (nad 40 kg)

Pre svoju pevnosť a mohutnosť nájdu využitie pri výcviku a výchove kožené obojky pre veľké psy alebo lovecké a silné plemená, ktoré potrebujú viac kontroly.

Ako vybrať dostatočne dlhé a široké kožené obojky pre psov?

Príliš široké kožené obojky pre psov nie sú vhodné, najmä ak ide o šteňa malého plemena. Pre neho zvoľte radšej ľahšie a užšie modely. Pravidlom je, že so psom by mala rásť šírka, ale aj dĺžka postroju. Obojky vyberajte podľa minimálneho a maximálneho obvodu krku. Väčšina z nich sa však zapína pomocou dierok, možno ich tak ľahko nastaviť.

Kožené obojky pre psov si môžete prispôsobiť na mieru svojim maznáčikom.

Psíka nesmie zásadne nič škrtiť, preto k celkovej dĺžke obojku pripočítajte pár centimetrov navyše. Po zapnutí vyskúšajte dvoma prstami, či má dostatok priestoru. Prípadne si vyberte nastaviteľné kožené obojky pre psy.

Originálne kožené obojky pre psov zdobené vzormi

Ak hľadáte niečo nevšedného, originálne modely obojkov sú tým pravým orechovým. Na výber máte z niekoľkých zdobených, vzorovaných, či až luxusných kúskov, medzi ktoré môžeme radiť aj zlatý obojok pre psa. Ak preferujete klasiku, čaká na vás ponuka jednofarebných modelov. Pre tých správnych zlých chlapcov existujú tiež kožené vybíjané obojky pre psov, ktorými si zaručene vybudujú rešpekt vo svojom susedstve.  

Kožený obojok pre psa - najpevnejší obojok, ktorý sa Vám ani pri prudkom trhnutí nebude rozopínať - investícia do koženého obojka sa vráti v dlhodobej spokojnosti a spoľahlivosti.

Viac
na stranu
Zobraziť 1 - 15 z 34 položiek
Zobraziť 1 - 15 z 34 položiek

Sledujte nás na Facebooku