Kefa na psa v rôznych prevedeniach ale aj kvalitný hrebeň v ponuke. - Holisticke krmivo

Kefy a hrebene pre psov

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Kefy a hrebene pre psov 64 produkty

Hrebene a kefy pre psov

Vyčesávanie psa by malo byť obľúbeným a príjemným rituálom ako pre maznáčika, tak aj pre vás. Vyčesať nepotrebujú iba dlhosrsté plemená, ale rovnako aj zvieratá s kratšou srsťou. Preto je správne zvolený hrebeň pre psa úplne zásadnou podmienkou. Ako najlepšie vyčesať psa, a ako vybrať kefu pre psa?

Hrebeň pre psa: Starajt...

Hrebene a kefy pre psov

Vyčesávanie psa by malo byť obľúbeným a príjemným rituálom ako pre maznáčika, tak aj pre vás. Vyčesať nepotrebujú iba dlhosrsté plemená, ale rovnako aj zvieratá s kratšou srsťou. Preto je správne zvolený hrebeň pre psa úplne zásadnou podmienkou. Ako najlepšie vyčesať psa, a ako vybrať kefu pre psa?

Hrebeň pre psa: Starajte sa o srsť vášho maznáčika

Hrebeň pre psa je neodmysliteľné vybavenie pre starostlivosť o psíkov. Ako už bolo spomenuté, česanie sa netýka iba plemien s dlhou srsťou, ale ide o nevyhnutnosť u všetkých chlpatých maznáčikov. Správna kefa na psa by mala šetrne odstrániť voľnú a odumretú srsť, vyčesať drobné nečistoty, prekrviť kožu zvieraťa a predovšetkým byť príjemná.

Srsť dlhá, alebo krátka, by sa mala prečesávať minimálne dvakrát do týždňa. Dlhšia a hebkejšia srsť potom pokojne aj každodenne, aby sa predišlo strapatým chumáčikom.

Vhodné hrebene pre psov zvoľte podľa dĺžky srsti

Hrebene pre psov vyberajte podľa dĺžky srsti zvieraťa, ale aj podľa toho, či slúžia na vyčesávanie, rozčesávanie, alebo na finálnu úpravu srsti. Na prvotné bezbolestné rozčesanie jemnej dlhšej srsti sú vhodné jednoradové hrebene, potom sa na doladenie vzhľadu používa husto vysadená kefa pre psa.

  • S krátkou, menej zamotanou srsťou si poradí napríklad dvojradová kefa pre krátkosrstého psa. 
  • Hustý kožuch potom vyžaduje najprv jednoradové kefy pre dlhosrstých psov, ktoré majú hroty ďaleko od seba.
  • Dostupná je aj univerzálna kefa pre psa vhodná pre akúkoľvek dlhú srsť. Tá však nebýva natoľko účinná.

Furminátor je kefa na psa s hustými kovovými hrotmi, ktorá slúži na efektívne vyčesávanie.

Trimovací hrebeň pre psa je v súčasnosti veľkým hitom. Dokáže zastúpiť hneď niekoľko druhov hrebeňov, od rozčesávačov cez odchlpovače až po furminátory. Trimovacia kefa na psa vyťahá uvoľnené, odumreté chlpy, ktoré by samy nevypadli. Zároveň srsť zbaví aj nečistôt, rozčeše ju a krásne premasíruje psiu kožu. Trimovanie je vhodné predovšetkým pre hrubosrsté zvieratá. Pri správnom trimovaní psov zabránite nadbytočnému pĺznutiu. Trimovacia kefa pre psov zaistí, aby ich srsť vyzerala vždy zdravo, upravene a nerozcuchane.

Kefa pre psa - ako teraz psíka trimovať?

Ak si nie ste istí, ako trimovať psa, možno vás upokojí, že nejde o žiadny náročný postup. Základom je samozrejme trimovacia kefa pre psa. Začnite pri hlave a postupujte v smere rastu chlpov ďalej cez chrbát, boky až k chvostu. Psíka pred trimovaním dva až tri týždne nekúpte, aby ho celý proces odstraňovania chlpov nebolel.

Kefa na psa môže byť vyrobená:

Kefa na psa môže byť v rôznych kombináciach a variantoch. Zvoliť môžete hrebene či kefy so zahnutými kovovými hrotmi, ktoré si poradia s česaním, uhladzovaním a všetkou úpravou srsti. Na výber máte ale aj z ďalších možností, ako sú napríklad hroty plastové alebo aj drevené. Pre citlivú kožu zvoľte drevený hrebeň pre psa s prírodnými štetinami.

Ak má kefa na vyčesávanie psa gumové hlavičky, tie budú šetrné k psej koži. U hustej srsti však môžu byť menej účinné. 

Kefa na psa môže byť ako:

napríklad aj psí „blšiak”. Je to špeciálna kefa na psa s husto posiatymi hrotmi, ktorá slúži na vyčesávanie kožných parazitov, bĺch aj kliešťov. Unikátna je tiež kefa pre psy na umývanie, ktorá uvoľňuje srsť, a tak dochádza k lepšiemu prenikaniu šampónu a kondicionéru do kože.

Ak sa psík bojí kefy a česanie mu nie je príjemné, možno mu bude prívetivejšia rukavica na psa. Neskôr sa dá prejsť na aj dlaňovú kefu alebo masážny ovál do ruky.

Viac
na stranu
Zobraziť 1 - 15 z 64 položiek
Zobraziť 1 - 15 z 64 položiek

Sledujte nás na Facebooku