Akváriové sety | Akvária na ryby - Holisticke krmivo

Akváriové sety

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Akváriové sety 10 produkty

Akváriové sety sú veľmi dobrou voľbou najmä pre začiatočníkov, pretože obsahujú základné vybavenie, ktoré na chov rybičiek potrebujete. Ako si vybrať akváriový set?

Rozmýšľate, či si zvoliť akváriový set alebo vytvoriť vlastné akvárium? Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody. Všeobecne sa však hodí akváriový set pre začiatočníkov, pretože dos...

Akváriové sety sú veľmi dobrou voľbou najmä pre začiatočníkov, pretože obsahujú základné vybavenie, ktoré na chov rybičiek potrebujete. Ako si vybrať akváriový set?

Rozmýšľate, či si zvoliť akváriový set alebo vytvoriť vlastné akvárium? Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody. Všeobecne sa však hodí akváriový set pre začiatočníkov, pretože dostanú všetko, čo potrebujú a nemusia nič študovať. 

 • +Ak zakúpite komplet akvárium, ušetríte si čas aj prácu.
 • +Nemusíte dlho študovať obsah akvária.
 • +Akváriové sety bývajú spravidla lacnejšie. 
 • +Stačí dokúpiť iba piesok, dekorácie a rastliny.
 • -Príslušenstvo bez možnosti výberu.

Čo obsahuje zariadené akvárium? 

Premýšľate, čo bude obsahovať zariadené akvárium? Set vyberajte podľa nasledujúcich parametrov.

 1. Rozmery sú najdôležitejšie – čím väčšie akvárium bude, tým pre rybičky samozrejme lepšie. K dispozícii sú ako 30 cm akvária sety, tak aj 120 cm varianty, a tak si vyberie každý. Hĺbka býva od 30 cm do 40 cm. 
 2. Objem záleží na druhu a počte rybičiek. Na začiatok zvoľte skôr modely s malým objemom, napríklad akvárium set 60 l. Pre väčšie rybičky potom pokojne zvoľte aj veľký akvárium set 200 l. V ponuke sú aj akvária s objemom do 20 l. 
 3. Hrúbka skla sa pohybuje v rozmedzí od 4 cm do približne 11 cm, a to v závislosti od zvoleného rozmeru. Pri veľkých akváriách je nutné silnejšie sklo najmä na zníženie náchylnosti na prasknutie.
 4. Tvar býva rôzny. Medzi najvhodnejšie však patria hranaté spracovania (kocky, kváder či šesťuholník), ale k dispozícii je aj okrúhle, rohové či vypuklé akvárium s krytom, ktoré tvorí zaujímavý prvok interiéru. 
 5. Materiál sa u akvárií nijako zvlášť nelíšia. Väčšinou ide o sklo, prípadne plast, ktorý však nie je tak odolný ako sklo. Na druhú stranu je tvarovo variabilnejší.

Komplet akvárium – set obsahuje filtráciu, osvetlenie prípadne vykurovanie

Zaujíma vás, čo všetko vlastne obsahujú komplet akvárium? Set najčastejšie obsahuje filtráciu, vykurovanie, osvetlenie aj čerpadlo. K tomuto vybaveniu potom stačí dokúpiť len piesok, dekorácie, rastliny a rybičky. Samozrejme v ponuke nájdete množstvo ďalšieho príslušenstva, ktoré môžete zvoliť podľa vlastného uváženia.

 • Filtrácia je základom každého akvária. Jej cieľom je odstraňovať nečistoty a škodlivé látky, aby mali rybičky kvalitnú vodu. Existujú rôzne druhy filtrácie, ktoré treba tiež čistiť.
 • Ohrievače do akvária sú dôležité, pretože rybičky potrebujú k životu stálu teplotu vody. Tú docielite pomocou ponorného elektrického ohrievača. Väčšinou býva ideálna teplota okolo 22 °C až 26 °C.
 • Osvetlenie akvária je nevyhnutnou súčasťou, pretože denné svetlo nestačí. Väčšinou sú k dispozícii podlhovasté žiarivky, ktoré sú ideálne pre vodné rastlinky. Žiarivky by mali svietiť bez prestávky 10 – 12 hodín. 
 • Čerpadlo slúži na prečerpanie vody pri čistení akvária setu. Využijete ho nielen pri výmene vody/filtra, ale aj na zaistenie stáleho prúdu. Existuje variant do vody aj mimo nej.

Okrem toho môžu akváriové sety obsahovať aj sieťku na ryby, teplomer či napríklad testy na vodu.

Často zakúpite akvárium set so stolíkom 

Veľkou výhodou je, že často zakúpite akvárium set so stolíkom či skrinkou, a tak nemusíte riešiť, aký nábytok pod zariadené akvárium zaobstarať. Stolík je priamo prispôsobený danému zaťaženiu, a tak sa nemusíte báť o bezpečnosť. Montáž je veľmi jednoduchá, navyše máte k dispozícii množstvo spracovaní aj farieb, a tak sa akváriové sety so stolíkom hodia do každého interiéru.

Viac
Zobraziť 1 - 10 z 10 položiek
Zobraziť 1 - 10 z 10 položiek

Sledujte nás na Facebooku