Kŕmidlá do akvária | Akvaristické potreby - Holisticke krmivo

Kŕmidlá

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Kŕmidlá 2 produkty

Kŕmidlá do akvária

Kŕmidlo do akvária, alebo dávkovač krmiva pre ryby, je veľmi dôležitou súčasťou akváriového vybavenia a akvaristom uľahčí každodennú starostlivosť o rybičky. V ponuke nájdete veľké množstvo rôznych kŕmidiel, ktoré sa môžu výrazne líšiť nielen vyhotovením, ale aj svojou cenou. 

Kŕmidlo pre rybičky uľahčí starostlivosť ako o ryb...

Kŕmidlá do akvária

Kŕmidlo do akvária, alebo dávkovač krmiva pre ryby, je veľmi dôležitou súčasťou akváriového vybavenia a akvaristom uľahčí každodennú starostlivosť o rybičky. V ponuke nájdete veľké množstvo rôznych kŕmidiel, ktoré sa môžu výrazne líšiť nielen vyhotovením, ale aj svojou cenou. 

Kŕmidlo pre rybičky uľahčí starostlivosť ako o ryby tak o celé akvárium

Kŕmidlo pre rybičky je veľmi praktickým doplnkom pre akékoľvek akvárium. Zabraňuje totiž tomu, aby nespotrebované krmivo plávalo v priestore akvária a dochádzalo tak ku kontaminácii vody alebo upchatiu filtračného zariadenia. Krmivo teda zostáva vnútri krmítka pre ryby, čo je skvelé na udržanie dobrej kvality vody. 

Dávkovač krmiva pre ryby môže slúžiť aj ako dizajnový prvok na spestrenie celkového vzhľadu vášho akvária. 

Podľa čoho by sme mali krmítko pre ryby vyberať? 

Vybrať to správne krmítko pre ryby nie je len tak. Pri jeho výbere je nutné dbať na niekoľko základných parametrov, a to najmä na jeho rozmery, obsah a taktiež na spôsob jeho uchytenia v akváriu. Pred zakúpením kŕmidla si teda skontrolujte ako technické údaje vášho akvária, tak aj tie, ktorými disponuje dávkovač krmiva pre ryby. Vyhnete sa tým nepríjemnému scenáru, kedy by kŕmidlo do vášho akvária nesedelo. 

Ako sa dá dávkovač krmiva pre ryby uchytiť? 

Dávkovač krmiva pre ryby je možné do akvária uchytiť viacerými spôsobmi, z ktorých každý prináša iné výhody. 

  • Uchytenie na hranu akvária, kedy je kŕmidlo vybavené nadstavcom alebo svorkou a prichytáva sa k sklenenej stene. Využijete ho však iba v otvorenom akváriu alebo po odkrytí vrchného veka akvária. 
  • Uchytenie na kryt akvária umožní krmítko pre ryby umiestniť na vrchný kryt akvária. Kryt alebo veko musí byť v tomto prípade vybavené výrezom, kadiaľ by malo krmivo prepadnúť do vody. 

Ak vyberáte krmítko pre ryby, primárne sa stretnete s dvoma typmi kŕmidiel, ktoré sa však výrazne líšia, a to ako svojimi funkciami, tak svojou cenou. 

Mechanické krmítka pre ryby sú typom kŕmidla, s ktorým sa určite väčšina akvaristov v minulosti stretla. Ich jednoduchá technológia zabráni nasatiu krmiva do filtra a pomôže vám tak nielen s kŕmením rybičiek, ale aj s údržbou čistoty v akváriu. Poteší vás aj ich priaznivá obstarávacia cena. 

Okrem klasických kŕmidiel môžete zaobstarať aj plávajúce krmítko pre rybičky, vďaka ktorému bez problémov zabránite vniknutiu krmiva do hladinového zberača alebo filtrácie.

Automatické kŕmidlá pre ryby vám uľahčia starostlivosť o vaše akváriové rybky a postarajú sa o ich kŕmenie aj vo chvíľach, kedy práve nebudete prítomní. Budete mať možnosť nastaviť množstvo dávkovaného krmiva, frekvenciu a v prípade digitálnych kŕmidiel aj presný čas kŕmenia. Automatické krmítko do akvária môžete zaobstarať aj v rôznych variantoch, napr. podľa toho, či ryby vyžadujú jeden druh krmiva alebo je ho nutné striedať. 

Krmítka pre ryby ponúkajú možnosť individuálneho nastavenia množstva krmiva, ktoré sa samozrejme odvíja aj od celkového obsahu kŕmidla, a tiež ponúkajú nastaviteľný čas kŕmenia. Niektoré kŕmidlá dokonca ponúkajú kapacitu kŕmenia až na 30 dní. Je nutné tiež spomenúť, že intervaly kŕmenia sa môžu pri rôznych typoch kŕmidiel líšiť. 

Niektoré automatické krmítko na ryby si dokáže poradiť s viacerými druhmi krmiva. Svojim rybičkám tak budete môcť ponúknuť vločky, pelety alebo napríklad tablety. 

Viac
Zobraziť 1 - 2 z 2 položiek
Zobraziť 1 - 2 z 2 položiek

Sledujte nás na Facebooku