Prepravky pre králiky | Prepravky pre morské prasiatka - Holisticke krmivo

Prepravky pre hlodavce

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Prepravky pre hlodavce 18 produkty

Prepravky pre morčatá a králiky

Prepravka pre malé hlodavce je ideálnym pomocníkom na cestovanie s vaším malým maznáčikom – každá cesta bude vďaka nej jednoduchšia nielen pre vás, ale aj pre vášho kamaráta. Pri výbere dbajte na materiál, veľkosť, priedušnosť, úchyty a spôsob otvárania. Aká prepravka pre králika, morča či iné hlodavce je pre vás ...

Prepravky pre morčatá a králiky

Prepravka pre malé hlodavce je ideálnym pomocníkom na cestovanie s vaším malým maznáčikom – každá cesta bude vďaka nej jednoduchšia nielen pre vás, ale aj pre vášho kamaráta. Pri výbere dbajte na materiál, veľkosť, priedušnosť, úchyty a spôsob otvárania. Aká prepravka pre králika, morča či iné hlodavce je pre vás oboch tá najlepšia?

Na čo slúži prepravka pre malé hlodavce?

Prepravka pre králika, morčatá či iné malé hlodavce je skvelým pomocníkom pri cestovaní s vaším malým kamarátom. Vďaka nej bude cesta na veterinu či na dovolenku oveľa jednoduchšia nielen pre vás, ale aj pre vášho maznáčika. Pri výbere však nie je dôležité len to, aby vám prepravka pre zajaca či morča ladila s outfitom, ale musí tiež spĺňať niekoľko parametrov.

Materiál a prepravka pre morčatá a králika: Drevené, plastové aj prútené majú svoje výhody

Prvým krokom je zvoliť materiál, z ktorého bude prepravka pre hlodavce vyrobená.

  • Plastové prepravky pre králiky a morčatá patria medzi najobľúbenejšie. Sú totiž ľahké, odolné a priedušné.
  • Prútené prepravky pre králiky a morčatá sa pýšia prírodným dizajnom, nízkou váhou a nechladiacim materiálom.
  • Drevené prepravky pre hlodavce sú prírodné a vysokokvalitné, avšak zle sa čistia.

Plastové prepravky pre zajace a morčatá môžu mať vzhľad obľúbeného ratanu, ktorý pôsobí veľmi dizajnovo. Okrem toho sa pýšia ľahkou údržbou, vysokou odolnosťou a nízkou hmotnosťou.

Ako by mala byť prepravka pre morské prasiatko a králika veľká?

Premýšľate, ako by mala byť prepravka pre hlodavce veľká? Miery sa samozrejme odvíjajú najmä od veľkosti králika, morčaťa, potkana, škrečka atď. Väčšinou však majú prepravky pre zajace a morčatá približne 50 cm na dĺžku a 30 cm na výšku – táto veľkosť by mala stačiť na to, aby si v nej mohol zajačik prípadne morča pri cestovaní pohodlne ľahnúť.

Prepravky pre králiky a morčatá by mali byť predovšetkým priedušné

Základom toho, aby sa vaši miláčikovia cítili v pohodlí a mohli bez problémov dýchať, je priedušnosť, ktorú má aj každá klietka pre králika a morčatá. Väčšinou majú prepravky pre králiky a morčatá niekoľko prieduchov, ktoré výborne vetrajú, čo je vhodné predovšetkým v letných mesiacoch. V zime môžete prieduchy napríklad prikryť dekou či uterákom.

Prepravný box pre malé hlodavce je lepší ako prenosná taška pre hlodavce. Taška nemá prieduchy a nie je toľko priedušná, navyše nemá ani pevnú podlahu – nestabilné dno tašky nie je pre drobné hlodavce príjemné.

Prepravka pre králika a morské prasiatko s úchytom či popruhom cez rameno prináša pohodlie aj pre vás

Aby sa vám prepravka pre hlodavce dobre prenášala, dbajte na dostatočne veľký úchyt či popruh cez rameno.

  • Úchyt môže byť buď jeden, alebo dva menšie uprostred prepravky, prípadne veľké úchyty na každej strane, ktoré sa uprostred spoja. Hlavné je, aby úchyt nebol veľmi malý na prestrčenie ruky.
  • Popruh cez rameno môže byť výhodný na odľahčenie, ale je nutné myslieť na to, aby mal králik prípadne morča vždy vodorovnú plochu pod nohami. Prepravka by sa nemala na popruhu akokoľvek otáčať.

Sediace západky sú pre prepravky pre morčatá králiky zásadné

Hoci sa môže zdať, že západky nie sú nijako dôležité pri výbere, opak je pravdou – západky, ktoré nesedia, vypadávajú alebo sa dokonca samovoľne otvárajú, vám dokážu veľmi skomplikovať prepravu malých hlodavcov. Všeobecne platí, že čím menej západiek, tým lepšie, ale musia byť kvalitne spracované. Zároveň by totiž mala byť prepravka pre zajaca a morčatá ľahko a rýchlo zložiteľná.

Pri cestovaní sa snažte so sebou brať čo najmenej vecí – nie je vhodné dávať do prepravky žiadne hračky pre hlodavce alebo napríklad domček pre hlodavce. Váš maznáčik si tých pár hodín vystačí sám so sebou, prípadne mu vezmite niečo pod zub alebo fľaštičku s vodou.

Prepravka pre králiky a morčatá sa môže otvárať 2 rôznymi spôsobmi

Prepravka pre králiky a morčatá sa môže otvárať dvoma rôznymi spôsobmi, a to zhora alebo klasickými dvierkami.

  1. Otváranie zhora je vhodné predovšetkým pre tých miláčikov, ktorí sa boja – ľahko ich totiž vytiahnete.
  2. Otváranie dvierkami sa hodí pre všetky králiky a morské prasiatka, ktoré nimi vedia preskakovať alebo sa cez ne nechajú vytiahnuť.
Viac
na stranu
Zobraziť 1 - 15 z 18 položiek
Zobraziť 1 - 15 z 18 položiek

Sledujte nás na Facebooku