Krmítka a napájačky pre papagáje | Kŕmidlá a napájačky pre vtáky - Holisticke krmivo

Kŕmidlá a napájačky

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Kŕmidlá a napájačky 18 produkty

Kŕmidlá a napájačky pre vtáky do klietky

Krmítko a napájačka pre vtáky patria medzi nevyhnutné vybavenie každej vtáčej klietky. Závesné napájačky a misky zaistia, aby sa nestalo, že váš operený kamarát nebude mať stály prístup k vode a k potrave, prípadne k nejakej dobrote pre vtáky.

K základnej výbave každej vtáčej klietky patria ako bidielka a...

Kŕmidlá a napájačky pre vtáky do klietky

Krmítko a napájačka pre vtáky patria medzi nevyhnutné vybavenie každej vtáčej klietky. Závesné napájačky a misky zaistia, aby sa nestalo, že váš operený kamarát nebude mať stály prístup k vode a k potrave, prípadne k nejakej dobrote pre vtáky.

K základnej výbave každej vtáčej klietky patria ako bidielka a kúpeľne, tak aj napájačky a krmítka pre papagáje, andulky či korely. Na trhu narazíte na nespočetné množstvo variantov misiek aj napájačiek vyrobených z rozdielnych materiálov, záleží len na vás a vašom miláčikovi, pre ktorú možnosť sa rozhodnete. Zároveň môžete vyberať z rôznych tvarov a veľkostí.

Aké výhody a nevýhody majú misky a napájačky pre vtáky?

Misky a napájačky pre vtáky majú svoje výhody a nevýhody.

  • Misky z antikoru či plastu poslúžia ako univerzálne otvorené napájačky, avšak voda v nich sa ľahko zanesie nečistotami. Ich výhodou je, že ich možno využiť aj pre krmivo.
  • Fľašové napájačky sú síce menej vzhľadné, ale uchovajú čistú vodu v zásobníku po celý deň. Na rozdiel od misiek ich ale nemožno využiť pre krmivo, slúžia iba na vodu.

Aký objem môže mať napájačka pre vtáky?

Pitný režim sa u vtáčikov nesmie zanedbávať, a tak by v klietke nemala chýbať ani správna napájačka pre vtáky, papagáje a iné domáce vtáctvo. Aby napájačka zbytočne nezaberala priestor, jej veľkosť prispôsobte tomu, koľko vody počas dňa vtáčik potrebuje. V ponuke nájdete napájačku už od 50 ml, ale aj objemnejšie krmítka pre papagáje.

Rozmery krmítka pre papagáje či menšie druhy domáceho vtáctva

Krmítko pre papagáje voľte v prvom rade s ohľadom na veľkosť klietky. Avšak zamerajte sa aj na rast samotného vtáčika, aby pre neho krmítko nebolo príliš hlboké a on tak vždy dosiahol na dno misky. Zohľadnite taktiež počet vtákov v klietke – viac vtáčikov viac zje a určite bude potrebné zaobstarať väčšie krmítko pre papagáje ako pre drobnejšie andulky.

Uzavreté krmítko pre vtáky do klietky so zásobníkom vám uľahčí kŕmenie opereného miláčika, keď práve nie ste doma. Hodí sa teda napríklad, ak odchádzate na dovolenku. Oceníte tiež inteligentné krmítka pre papagáje, ktoré za vás pravidelne doplnia vtáčikom krmivo v určený čas.

Spôsoby upevnenia krmítka pre papagáje, andulky a kanáriky

Pri výbere misky alebo krmítka pre papagáje by pre vás mohlo byť rozhodujúce to, akým spôsobom sa upevňuje na klietku. Existujú misky, ktoré jednoducho položíte na dno klietky alebo zavesíte na mrežu, prípadne stabilnejšie skrutkovacie varianty. Niektoré krmítka do voliéry bývajú vybavené bidielkom, vďaka ktorému poskytujú vtákom pri kŕmení väčší komfort.

Ako sa pripevňuje na klietku napájačka pre vtáky?

Rovnako ako krmítko, aj napájačka pre vtáky sa na klietku inštaluje pomocou jednoduchých závesných úchytiek alebo pevných skrutiek. Čo sa umiestnenia týka, vhodnejšia možnosť je inštalácia mimo voliéry, aby napájačka neuberala vtákom drahocenný priestor vnútri klietky.

Viac
na stranu
Zobraziť 1 - 15 z 18 položiek
Zobraziť 1 - 15 z 18 položiek

Sledujte nás na Facebooku