TetraPlant CO2-Optimat+kaskade

Starostlivosť o rastliny

Informácie

Nové produkty

Najpredávanejšie produkty

Zľavnené produkty

Starostlivosť o rastliny TetraPlant CO2-Optimat+kaskade Zväčšiť

TetraPlant CO2-Optimat+kaskade

Nový produkt

ARA

Jednoduchý set CO2 pre bujnosť a zdravie akváriových rastlín.

Viac detailov

3 položky

Pozor: Posledné kusy na sklade!

16,58 €

16,58 € za ks

Detaily

Jednoduchý set CO2 pre bujnosť a zdravie akváriových rastlín.
Cielene pôsobiaci systém na ošetrenie rastlín, jeho použitie je jednoduché a bezpečné. Uhličite látky sú dôležité pre kvalitný rast akváriových rastlín. Starajú sa o udržanie biologickej rovnováhy, zatiaľ čo sa počas fotosyntézy z rastlín vylučuje kyslík a okrem toho rozkladajú škodlivé zlúčeniny dusíka. Mimo to poskytujú bujnosť a zdravie vodným rastlinám a činí akvárium celkovo atraktívnejšie. Zdravý rast rastlín je dôležitý aj preto, že obmedzuje nebezpečenstvo rastu rias. Akvárium, v ktorom je rovnováha uhličitých kyselín stojí za námahu: - akvarijné rastliny budú silnejšie, väčšie a zdravšie, a to počas dostatočného zásobenia CO2, - počas hnojenie rastlín CO2 sa tiež zvýši okysličovanie vody, ktoré doteraz zabezpečovali len rastliny, - hladina pH zostane v optimálnej hodnote, preto napríklad nemôžu vznikať nebezpečné reakcie Ammoniak a ammonia, - pomáha predchádzať aj nepekným vápenným usadeninám na listoch a plátkoch rastlín.

Inštalácia: 1. difúznu trubicu umiestnite na stenu akvária 5-15 cm pod hladinu membránou hore. 2. jeden koniec hadičky nasaďte na trubicu, druhý koniec na hlavicu fľaše. 3. trubicu nechajte niekoľko hodín, najlepšie cez noc v akváriu nenaplnenú. Počas určitej doby sa trubica naplní vodou. 4. potom naplňte difúznu trubicu ľahkým stlačením hlavice fľaše. Plyn bude voľne unikať do akvária. Pri plnení trubice CO2 sa vodná hladina v trubici bude znižovať. Pri prvom plnení trubicu naplňte iba z polovice. Po 24 hodinách môžete trubicu naplniť až po spodný okraj. Denne postačí 1-2 krát doplniť.

K príležitostnému odvzdušnenie difúznu trubicu pod vodou otočte tak, aby mohli zvyšné plyny uniknúť. Pri znečistení membrány zložte horný krycí krúžok a membránu opatrne vyčistite. Pri dopĺňaní plynu udržujte fľašu nad úrovňou hladiny vody, aby voda nevnikla do spojovacej hadičky. Pri dopĺňaní plynu a jeho difúzii do akvária vypnite vzduchovanie a filtre. Plyn nemá zmysel dopĺňať v noci a v čase, keď akvárium nie je dostatočne osvetlené. V túto dobu rastliny plyn nie sú schopné vstrebať. Obsah CO2 v akváriovej vode môžete zistiť Tetra Testom. Optimálna koncentrácia CO2 je 5 - 15 mg / l.
Vhodný pre akvária až do 100 l obsahu.

4 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Recenzie (0)

Sledujte nás na Facebooku